Rok szkolny 2021/2022 będzie dla nas bardzo wyjątkowy! W tym właśnie roku przypada 75. rocznica działalności Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu – placówki nierozerwalnie związanej z historią Wrocławia. Od jakiegoś już czasu przygotowujemy się do tego czasu bardzo intensywnie, w ukryciu, po to, by dzisiaj właśnie oficjalnie ogłosić ten fakt na naszych mediach. 3 listopada 2021 rozpoczynamy nasz Rok Jubileuszowy, który oficjalnie zakończy się 23 czerwca 2022 roku.

W okresie pomiędzy tymi dwiema datami czeka nas moc wydarzeń: od dużych uroczystości, poprzez konkursy i eventy, a na projektach skończywszy. O wszystkim oczywiście będziemy zawczasu informować poprzez nasze strony internetowe.

Dlaczego akurat 3 listopada? Bo 3 listopada 1946 roku po raz pierwszy po wojnie, po raz pierwszy w liceum we Wrocławiu prowadzonym przez polskie urszulanki, zabrzmiał dzwonek obwieszający rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dlaczego nie 1 września? O tym dowiemy się niebawem! Więcej informacji już wkrótce!