W ubiegły poniedziałek, 16 grudnia, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole bezdomnych twórców filmowych reprezentujących amatorską wytwórnię Cinema Albert Productions, którzy na nasze zaproszenie przybyli do szkoły, aby opowiedzieć nam o swojej twórczości – o pomysłach na filmy, sposobach realizacji i znaczeniu, jakie ma dla ich życia pasja filmowa. Pan Waldemar i p. Zygmunt, a także ich opiekun, p. Dariusz Dobrowolski, towarzyszyli nam podczas projekcji jednego z ich filmów „Mój Manhatan”, który był pretekstem do rozmowy na temat życia w bezdomności, problemów ludzi bezdomnych, a także recepcji bezdomnych wśród społeczeństwa. To było bardzo wzruszające spotkanie i dziękujemy naszym gościom za przybycie. W projekcie Serviam on Tour#2 uczestniczyła z nami także młodzież ze Szkoły Podstawowej „Parnas”, którym także dziękujemy za zainteresowanie tym jakże ważnym tematem.

W styczniu będziemy kontynuować współpracę z Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta, z którym powiązana jest wytwórnia Cinema Albert Productions.