Z okazji jubileuszu 75-lecia działalności naszego Liceum podjęliśmy się wysiłku pielgrzymowania 75 kilometrów szlakami św. Jakuba w okolicach Wrocławia. 24 września wyruszyliśmy na ostatnią z czterech zaplanowanych wędrówek: trasa wyniosła 20 kilometrów i prowadziła z Oławy do Siechnic.

Grupa pielgrzymów udała się pociągiem do Oławy, skąd prawie 20 osób ruszyło trasą do Siechnic, mijając miejscowości Zabardowice, Lizawice i Godziszów. Podczas drogi zatrzymywaliśmy się na odpoczynek dwa razy, podczas których słuchaliśmy fragmentów książki „Camino de Santiago. Tradycja i współczesność” Agnieszki Jaworskiej. Druga część trasy przebiegała w milczeniu – był to czas na refleksję i modlitwę.
W ostatnią trasę naszego projektu wędrownego wyruszyliśmy z intencją uwielbienia Pana w wielkim dziele, jakim jest Liceum Urszulańskie we Wrocławiu, które mamy zaszczyt kontynuować. Czwarta wyprawa zwieńczyła nasze wędrowne dzieło – w sumie przeszliśmy 77 kilometrów, pokonując je w następujących odcinkach:

Wrocław (pl. Nankiera) – Wrocław Leśnica (18 km)
Siechnice – Wrocław (pl. Nankiera) (18 km)
Wrocław Leśnica (18 km) – Święte (21 km)
Oława – Siechnice (20 km)

W sumie w naszych wyprawach wzięło udział kilkudziesięciu wędrowców, ale tylko niewielu z nim udało się przybyć całą trasę. Do tej grupy należą: Sara Rudyszyn (klasa 3/4c), Paweł Gąssowski (klasa 2/3b), Mateusz Prędki (klasa 1/2c) p. Agata Sala (absolwentka liceum), p. Piotr Sołodyna i jego 12-letni synek, Jurek. Dziękujemy wszystkim, którzy wybrali się na szlak. Obiecujemy, że na wiosnę ponownie wrócimy na Drogę Królewską!