Z okazji jubileuszu 75-lecia działalności naszego Liceum podejmujemy się wysiłku pielgrzymowania 75 kilometrów szlakami św. Jakuba w okolicach Wrocławia. 5 marca 2022 wyruszyliśmy na drugą z czterech zaplanowanych wędrówek: trasa wyniosła 18 kilometrów i prowadziła z Siechnic do Wrocławia.

Grupa prawie 30 pielgrzymów spotkała się o 7:30 na Dworcu Głównym, skąd udała się pociągiem do Siechnic. Stamtąd, po krótkiej modlitwie w kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP, wędrowcy wyruszyli w drogę pięknie oznaczonym szlakiem św. Jakuba. Na trasie, podczas jednego z postojów, pielgrzymi zmówili „10 różańca” w intencji pokoju na Ukrainie w przydrożnym kościele w Trestnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się tego wysiłku: uczniom, rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły. Do zobaczenia ponownie na trasie pod koniec maja!