Za nami trzecie spotkanie z cyklu Już wiem, kim zostanę!. 7 lutego nasze liceum odwiedził dr hab. inż. arch. Łukasz Wojciechowski, pracownik Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie zorganizowane zostało w celu przybliżenia uczniom specyfiki pracy architekta oraz zainspirowania ich do rozważenia w przyszłości tej ścieżki zawodowej. Gościowi towarzyszyły dwie studentki wydziału architektury, p. Radosława Suchowiecka i p. Aleksandra Galant.

Architekt podzielił się z uczniami wieloma inspirującymi historiami ze swojej pracy. Opowiadał o projektowaniu budynków, które mają pozytywny wpływ na życie ludzi, o satysfakcji, jaką daje architektom tworzenie pięknych i funkcjonalnych przestrzeni. Studentki natomiast opowiedziały słuchaczom o wyzwaniach, z jakimi muszą się mierzyć studenci architektury.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o pracy architekta, poznać jego pasję i zaangażowanie, a także zadać pytania, które nurtowały ich w związku z tą profesją. Mamy nadzieję, że spotkanie zainspirowało niektórych  uczniów do rozważenia wyboru tej ścieżki zawodowej.

Organizatorami cyklu są p. Piotr Sołodyna i p. Hubert Kastelik, a koordynatorem merytorycznym p. prof. dr hab. Agata Wnukiewicz-Kozłowska. W spotkaniach uczestniczą specjalnie zaproszeni uczniowie wybranych szkół podstawowych Wrocławia oraz nasi uczniowie.