Wspominaliśmy jakiś czas temu o liście, jaki napisał Papież Franciszek do uczniów szkół urszulańskich. Przypomnijmy – na przełomie 2021/2022 wzięliśmy udział w międzynarodowym projekcie Global Ursuline Education, w którym współpracowaliśmy z 50 szkołami urszulańskimi z całego świata. Pomysł i założenia projektu miały swoje źródło w  dokumencie Papieża Franciszka „Globalne Porozumienie na Rzecz Edukacji”. Na zakończenie ogłoszono niespodziankę – osobisty list Papieża Franciszka, który przysłał do uczestników, jako swoje słowo podziękowania za podjęcie pracy opartej o jego nauczanie.

W ostatni piątek uczestnicy projektu – Helena Storta (2a) i Łukasz Magierowski (4a) przedstawili zebranej w auli społeczności szkolnej fragmenty tego znakomitego tekstu. My także zachęcamy do jego ponownego przeczytania, a znajdziemy go w naszym archiwum. Zapraszamy!