Maturzyści mają przywilej odprawiania swoich rekolekcji wielkopostnych poza szkołą. Wyjazdy, jakie im organizują wychowawcy, oprócz waloru duchowego, mają też wymiar towarzyski – jest to ostania „wycieczka” w życiu klas licealnych.

Klasa 3e udała się w tym roku do Barda Śląskiego, gdzie spędziła trzy dni pod opieką p. Piotra Sołodyny i s. Agaty Stężowskiej. W bogatym programie rekolekcji, które młodym odprawił ks. Jakub Bartczak, znalazły się  nabożeństwa drogi krzyżowej i różańcowe, obydwa na łonie pięknej bardzkiej przyrody,  codzienne Msze św., konferencja i dzielenie się Pismem św. Poza tym nasi uczniowie spędzali mnóstwo czasu ze sobą na rozmowach, oraz innych aktywnościach towarzyskich, organizując min. wieczorne ognisko, czy wybierając się wspólnie na wschód słońca.