W ubiegłym tygodniu na Ostrowie Tumskim odbyła się ogólnopolska konferencja pedagogiczna pt. „Nauczyciel wobec wyzwań współczesności. Inspiracje bł. Natalii Tułasiewicz (1906-1945)”. Konferencję zorganizowały: Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Fundacja Obserwatorium Społeczne we Wrocławiu.

Nie mogłoby nas na niej zabraknąć – bł. Natalia Tułasiewicz jest męczenniczką polską z II wojny światowej, absolwentką Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Poznaniu (rocznik 1926). Nasza polonistka, p. Joanna Dobiech, wygłosiła z tek okazji referat. Temat referatu, spełniający wymagania artykułu naukowego, poświęcony był tożsamości nauczyciela polonisty podczas nauki zdalnej w świetle wybranych refleksji bł. Natalii Tułasiewicz. Na części konferencji obecnych było pięcioro uczniów z klasy 3a, którzy wysłuchali również prelekcji swojej wychowawczyni. Wystąpienie – napisane z perspektywy nauczyciela praktyka – spotkało się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem przez reprezentowane środowiska naukowe i oświatowe z całej Polski.

Po wykładzie nasi przedstawiciele mieli okazję spotkać się z propagatorką życia błogosławionej – p. Natalia Tułasiewicz-Wala jest jej cioteczną wnuczką.