Przygotowujemy paczki dla najuboższych seniorów Wrocławia

244

Zbliżają się Święta, stąd jesteśmy tradycyjnie zaangażowani w pomaganie przy przygotowaniach do akcji dobroczynnych. Wrocławski Caritas od lat, we współpracy z miastem Wrocław, przygotowuje paczki na Boże Narodzenie dla najuboższych seniorów Wrocławia (ryż, mąka, konserwy, ale też pierniczki na stół świąteczny itp.), które pakowane są przez uczniów szkół oraz „terytorialsów” (żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej). W tym roku było nie inaczej – udaliśmy się do Centrum Kultury Czasoprzestrzeń do zajezdni Dąbie, gdzie segregowaliśmy produkty przywiezione z hurtowni spożywczych. Naszej młodzieży towarzyszył p. Robert Ruszczak. (fot. R. Ruszczak)

====================

Przed nami nowe wyzwania, a zadanie jest trudniejsze! Zachęcamy do wzięcia udziału w naszych dwóch akcjach pomocowych, które odbędą się 23 i 24 grudnia na Ostrowie Tumskim. Zgłoszenia do p. Roberta Ruszczaka.

23.12 (piątek) 09.00 – rozdawanie paczek żywnościowych z samochodów na Ostrowie Tumskim dla ubogich i bezdomnych; tu potrzebna zgoda rodziców lub ich obecność, bo to jest dzień wolny od nauki.

24.12 (sobota) 09.00 Aula PWT – rozdawanie paczek dzieciom z rodzin, którymi opiekuje się Caritas – kolędowanie + pomoc przy dystrybucji.