Już jutro weźmiemy udział w warsztatach dziennikarskich z Gościem Niedzielnym. Zajęcia będą prowadzone przez znakomitych i doświadczonych fachowców. Ich sylwetki przedstawimy poniżej.

MARCIN JAKIMOWICZ jest redaktorem „Gościa Niedzielnego”, absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Był korespondentem Katolickiej Agencji Informacyjnej, publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „W drodze”, „Brulionie”, „Frondzie”,  „Liście” i „Więzi”. Od roku 2004 jest dziennikarzem działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. Jest autorem bestselleru „Radykalni” (1998) – publikacji z wywiadami z między innymi Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem, czyli znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie. Inne znane publikacje Marcina Jakimowicza to m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka – jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijańskiej.

KAROL BIAŁKOWSKI jest dziennikarzem, redaktorem i kierownikiem wrocławskiego oddziału Gościa Niedzielnego. W swojej pracy zawodowej związany był również z wrocławskim Radiem Rodzina, gdzie przez wiele lat pracował jako dziennikarz radiowy i realizator. Z wykształcenia jest teologiem, absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego.

PIOTR ZAJĄC z zawodu jest konstruktorem, a za miłowania fotografikiem. Z zawodu jest starszym specjalistą ds. Konstrukcji i Produktu w firmie Collins Aerospace, czyli konstruktorem części do samolotów w tej firmie. Jest wrocławianinem z urodzenia – jego wielkim hobby jest fotografia, którą zajmuje się już od 30 lat. Jest, jak sam o sobie mówi, profesjonalnym amatorem. Od 15 lat współpracuje z polską agencją fotograficzną „Reporter” oraz z niemiecką agencją Hoch Zwei oraz Alamy Live News z Wielkiej Brytanii. Swoje zdjęcia sprzedaje agencjom prasowym z całego świata. Specjalizuje się w fotografii sportowej: Formuła 1, MotoGP, inne sporty motorowe. Przedmiotem jego zainteresowań są także podróże i sławni ludzie.