Współpraca z Instytutem Austriackim nabiera tempa! W ramach współpracy nawiązanej z Instytutem odbyły się warsztaty z językiem niemieckim. Grupa 17 uczniów naszej szkoły wzięła udział w „Projektwoche”. Był to czas intensywnej, ale przyjemnej pracy z językiem, na którą nie ma czasu podczas standardowych lekcji. Obfitował w wiele atrakcji takich jak chociażby pyszne krówki z Instytutu:), czy czerwone torby, które mogą dużo zmieścić.

Pierwszy dzień warsztatów dotyczył wiedzy ogólnej o Austrii, ale też ciekawostek związanych z Republika Naddunajską. Kolejny, poznawania tradycyjnej kuchni, ale też różnic językowych występujących w Niemczech i Federacji dziewięciu krajów związkowych. Dużo frajdy sprawiały stacje, przy których trzeba było rozwiązywać różne zadania. Poniedziałek minął śpiewająco przy dźwiękach popularnej w Austrii piosenki. Nie zabrakło również kahoota.

Te trzy dni pokazały, że niemiecki może być ciekawy, łatwy i przyjemny, a jeszcze prowadzony przez lektorki z Instytutu staje się bodźcem do intensywniejszej nauki. Mamy nadzieje na kolejne wydarzenia w ramach wzajemnej współpracy. Koordynatorem współpracy z Instytutem jest p. Justyna Kostrubies.