XXI Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie

176

Dnia 19 września na Jasnej Górze odbyło się XXI Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu, udając się na Jasną Górę w towarzystwie s. Pauliny Musioł i s. Agnieszki Świętoń. Głównym tematem tegorocznego spotkania było „Bóg nadaje życiu sens”. Na spotkanie został zaproszony Ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak – biblista z Krakowa, który wygłosił konferencję „Jesteś drogi w moich oczach”. Uczestnicy forum wysłuchali bardzo ciekawych świadectw Mikołaja Pawlaka, Rzecznika Praw Dziecka oraz Dobromira Makowskiego. Najważniejszym elementem była wspólna Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, które przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Forum zakończyła wspólna Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.