Pół roku czekaliśmy na to spotkanie. Od marca (pierwszego dnia rekolekcji wielkopostnych) pozostawaliśmy w zdalnym nauczaniu, sporadycznie pojawiając się fizycznie w szkole. Stąd radość ponownego spotkania nie była żadnym zaskoczeniem.

Mając na uwadze środki ostrożności, uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego miała miejsce w dwóch turach. Jako pierwsi do auli dotarli uczniowie „liceum trzyletniego”, którzy wraz z nauczycielami zostali powitani przez siostrę dyrektor, Zuzannę Filipczak, i do których serdeczne słowo skierowała także siostra przełożona, Joanna Łątka. Podczas spotkania poznaliśmy nowych nauczycieli, którzy od tego roku będą pracować w naszej szkole, a są nimi: s. Aneta Zbijewska (fizyka), p. Monika Panfil (geografia) i p. Tomasz Brzozowski (podstawy przedsiębiorczości). Po krótkim spotkaniu uczniowie udali się wraz z wychowawcami do klas, a następnie do kościoła uniwersyteckiego, na Mszę pod przewodnictwem ks. Arkadiusza Krziżoka. Podczas Eucharystii do starszych koleżanek i kolegów dołączyli uczniowie „liceum czteroletniego”, którzy zasilili nasze trzy nowe klasy pierwsze.

Po nabożeństwie ponownie zawitaliśmy w auli szkolnej, gdzie tym razem nasi „młodsi” licealiści usłyszeli słowa powitania od sióstr dyrektor i przełożonej. Podczas tej części społeczność szkolna zapoznała się z wychowawczyniami nowych klas: s. Katarzyną Niemiec (klasa 1a), p. Małgorzatą Wróblewską (1b) i p. Justyną Kostrubies (klasa 1c). Te, a także wychowawcy klas drugich, tuż po uroczystości zabrali swoich wychowanków do sal lekcyjnych, gdzie omówiono sprawy organizacyjne.