20.9 C
Wrocław
sobota, 22.06.2024

Zapraszamy Was na wspaniałą podróż, na wędrówkę utartym tysiącami stóp szlakiem do Santiago de Compostela!

Camino – szlak, który łączy

Liceum i Gimnazjum mają przyjemność zaprezentować projekt „Camino – szlak, który łączy”, organizowany przy współudziale Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siechnicach i przy wsparciu Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza M. Ujazdowskiego, Konsulatu Honorowego Hiszpanii we Wrocławiu, stowarzyszenia Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce, Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Chcemy, aby młodzi ludzie zapoznali się z ideą pielgrzymowania szlakiem św. Jakuba oraz historią św. Jakuba Większego. Pragniemy rozbudzić w nich zainteresowania historią, kulturą, architekturą, językiem oraz kuchnią hiszpańską oraz propagować zdrowy styl życia. Więcej o projekcie można przeczytać w regulaminie. 

Opiekunowie projektu

W DROGĘ!

22.03.2018 r. godzina 15.30

Emisja filmu „Ślady stóp” w Liceum i Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu oraz filmu „Droga życia” w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siechnicach. Uczniowie po oglądnięciu filmów przygotowują gazetki, które będą upublicznione podczas zakończenia projektu. Rodzeństwo podopiecznych hospicjum przyłącza się do wybranej szkoły.

12.02.2018 r. godzina 9.00

uroczyste rozpoczęcie projektu w Liceum i Gimnazjum
Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu. Wprowadzenie do tematyki projektu, świadectwa pielgrzymów, warsztaty integracyjne

24.04.2018 r. godzina 10.00

„Hiszpańskie klimaty” w księgarni hiszpańskiej we Wrocławiu. Prezentacja o historii, kulturze, architekturze i kuchni hiszpańskiej. Warsztaty z języka hiszpańskiego. Degustacja hiszpańskich przysmaków (będą wcześniej przygotowane przez uczestników projektu).

Kwiecień 2018 r.

Akcja „Muszelka dla hospicjum” w Liceum i Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu oraz szkołach, do których uczęszcza rodzeństwo podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Termin akcji jest dowolny. Uczniowie samodzielnie pieką ciastka w kształcie muszli z napisem Camino i rozprowadzają odpłatnie w swojej szkole. Dochód z akcji jest przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

12.05.2018 r. – godzina 9.00

Oznaczanie szlaku św. Jakuba na trasie Siechnice-Wrocław. Piknik dla uczestników w Trestnie. Uczniowie wyruszają z Siechnic o godzinie 9.00 i oznaczając szlak. W Trestnie będzie odpoczynek połączony z piknikiem.

Maj 2018 r.

Akcja „Muszelka dla hospicjum” w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siechnicach. Termin akcji jest dowolny. Uczniowie samodzielnie pieką ciastka w kształcie muszli z napisem Camino i rozprowadzają odpłatnie w swojej szkole. Dochód z akcji jest przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

29.05.2018 r. godzina 9.00

Zakończenie projektu. Przejście sponsorowane uczniów Siechnice-Wrocław dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Przybycie do Liceum i Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu, gdzie odbędzie się uroczyste zakończenie projektu. Udział przedstawicieli organizatorów projektu.

Co miesiąc o Camino w Radio Rodzina.