Powoli przygotowujemy się do najważniejszej uroczystości dla naszej społeczności szkolnej – święta patronalnego św. Urszuli. W tym roku obchodzimy je wyjątkowo we wtorek 23 października.

Co roku, na tydzień przed uroczystością, spotykamy się podczas czuwania modlitewnego, jeszcze ściślej zawiązującego wspólnotę, wprowadzającego nas w klimat nadchodzącego święta. Takie wydarzenie to okazja by poznać ciekawą osobowość, a w tym roku był nią ks. Paweł Michalewski, który znany jest szerokiej grupie użytkowników mediów społecznościowych jako Ksiądz na rowerze, który podzielił się z nami swoją życiową pasją, czyli sportem (bieganiem, kolarstwem i pływaniem), w ten sposób zwracając naszą uwagę na harmonijny rozwój ciała i ducha. Ducha, bo o Bogu jego konferencja była przede wszystkim.

Po wspólnej kolacji zostaliśmy zaproszeni przez wspólnotę HalleluJah do kościoła, na wspólne nabożeństwo uwielbienia. Nie po raz pierwszy mamy przyjemność współpracować z tymi wspaniałymi młodymi ludźmi i dziękujemy im za ten wspólnie spędzony czas. Młodzież HalleluJah jest grupą ludzi, która za swoją misję obrała ewangelizację – ich spotkania odbywają się w każdy wtorek na Ostrowie Tumskim.