W kwietniu 2017 kilku naszych uczniów pomagało przy publikacji urszulańskiej skrytki, tzw. „kesza”. Geocaching to międzynarodowa gra terenowa, polegająca na poszukiwaniu specjalnie przygotowanych skrytek za pomocą współrzędnych GPS. Każdy taki skarb zachęcać ma pozostałych graczy do odwiedzenia ciekawego miejsca – w naszym przypadku jest to Mauzoleum Piastów Śląskich.

Przez trzy lata nasza skrytka została znaleziona przez 117 graczy, w 29 przypadkach została też wyróżniona przyznaniem specjalnego „favorite point”. Oto niektóre z komentarzy, zamieszczonych przez znalazców skrytki:

„Muszę się przyznać, że o Mauzoleum dowiedziałem się z kesza, i to jest właśnie piękna sprawa. Niezwykle klimatyczne miejsce w centrum miasta, prawdziwa oaza ciszy i spokoju. Gotyckie ściany i płyty nagrobne i ten frapujący betonowy strop naprawdę robią nastrój. Unikalny jest też przylegający mały kościół.” (użytkownik: lipcio82)

Kolejna piękna lekcja historii. Niesamowite ile można zobaczyć ciekawych miejsc dzięki odszukaniu skrzynek. Jeszcze gorszą rzeczą jest, że to strasznie wciąga. Skrzyneczka bardzo ładna , starannie wykonana. Gratuluję i dziękuję.” (użytkownik GMariusz)

„Today I was able to visit this lovely spot 🙂 And in the end I could a lovely box as well 🙂 TFTC and greetings from Germany.” (użytkownik aheppis) 

Ty też możesz znaleźć naszą skrytkę! W razie pytań, zgłoś się do p. Piotra Skowrońskiego.

Jak zacząć przygodę z geocachingiem:

https://www.youtube.com/watch?v=vuFiLhhCNww

Nasza skrytka:

https://www.geocaching.com/geocache/GC72YK1_mauzoleum-piastow-slaskich