Po raz czwarty w tym roku spotkaliśmy się na wykładzie z cyklu Już wiem, kim zostanę! Celem spotkań młodych ludzi z naukowcami i autorytetami różnych dziedzin zawodowych jest umożliwienie im rozeznania się w przebogatym świecie nauki oraz specyfice wybranych zawodów. W piątek, 15 marca, uczniowie mieli wyjątkową okazję spotkać się z sędziami z Sądu Rejonowego w Jaworze, p. Katarzyną Kościów-Kowalczyk i p. Tadeuszem Kowalczykiem. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów wszystkich klas. Prelegenci przybliżyli uczniom tajniki pracy sędziego, a także rozwiali stereotypy i wątpliwości związanych z tym zawodem. Sędziowie chętnie podzielili się swoimi doświadczeniami i opowiedzieli o codziennych obowiązkach sędziego, wyzwaniach, z jakimi się borykają, oraz o satysfakcji płynącej z tej odpowiedzialnej profesji. Tradycyjnie, po  każdym świetnym występie naszych gości audytorium zasypuje prelegentów pytaniami – tym razem pytań było mnóstwo!  Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w spotkaniu!