11 marca uczniowska reprezentacja naszej szkoły w składzie Martyna Stanecka, Emilka Dzieruk, Iza Sawicka, Martyna Knoblauch, Zosia Fankanowska, Oliwia Konefał, Marcelina Rząca i Ola Pydo wraz z p. Joanną Gruszczyńską wybrała się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek, aby poprowadzić jeden dzień rekolekcji dla uczniów klas 7 i 8. Choć rano odrobinę się stresowałyśmy, wszystko miałyśmy dopięte na ostatni guzik. Wiedziałyśmy, że jesteśmy tylko narzędziami w rękach Boga i ta myśl cały czas nam towarzyszyła.

Tematem spotkania była eucharystia. Aby przybliżyć młodszym koleżankom i kolegom istotę tego sakramentu, przygotowałyśmy inscenizację historii z życia św. Jana Bosko, wygłosiłyśmy konferencję wzbogaconą filmem i świadectwami przeżywania przez nas mszy świętej. Przeprowadziłyśmy grę terenową w okolicy szkoły, w której uczniowie, rozwiązując kolejne zadania, mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat eucharystii. Następnie w grupach przygotowywali tematyczne scenki, wiersze, piosenki, które później zaprezentowali wszystkim uczestnikom rekolekcji. Na zakończenie poprowadziłyśmy wspólną modlitwę i śpiew przy ustawionym w sali krzyżu i świecach. Przez cały dzień towarzyszył nam dobry humor i świetna atmosfera. (tekst i foto J. Gruszczyńska)