Maturzyści w drugim etapie Olimpiady Języka Łacińskiego

193

W dniach 19-20 stycznia nasi maturzyści – Szymon Jaroszyński (klasa 4a), Julia Daszkiewicz (klasa 4c) oraz Anastazja Kopycińska (klasa 4c) – wzięli udział w etapie okręgowym XLI Olimpiady Języka Łacińskiego. Zawody odbyły się w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem uczniowie mierzyli się z tłumaczeniem fragmentu dzieła filozofa Seneki „O dobrodziejstwach” oraz rozwiązywali test gramatyczny. Do drugiego dnia rywalizacji awansował Szymon Jaroszyński, który przed komisją odpowiadał na pytania z opanowanych wcześniej lektur. Wkrótce dowiemy się, czy Szymonowi udało się awansować do etapu centralnego. Życzymy powodzenia! Nauczycielem łaciny w naszej szkole jest p. Piotr Skowroński.