To był piękny, przez wszystkich długo (przez dziesięć miesięcy) wyczekiwany dzień. Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole ma wiele treści, zawartych w różnorakie małe wydarzenia. Tradycyjnie rozpoczęliśmy dzień Mszą św., w pięknym kościele uniwersyteckim, podczas której podziękowaliśmy za kolejny wspaniały rok nauki. Następnie udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie po hymnie państwowym wsłuchaliśmy się w słowo podsumowania roku szkolnego, przygotowane i przedstawione przez s. Zuzannę Filipczak, dyrektora szkoły. Po nich, naturalnie, przyszedł czas na świadectwa z wyróżnieniem, i nagrody. Uginające się pod ciężarem stoły zmieściły książki dla 120 (!) uczniów naszej szkoły, książki rozdane przez wychowawców (47 przypadło uczniom klas gimnazjalnych). Najwyższą średnią w szkole uzyskał Michał Piórkowski z klasy 3bG – 5,72. Najwyższą średnią uzyskała klasa 2a Liceum – 4,52; najlepszą frekwencję – klasa 3aG (92%).

Najwyższe Odznaczenie Szkoły, honorowe wyróżnienie przyznane przez Grono Pedagogiczne wybitnym osobowościom kończącym gimnazjum, przypadło w tym roku trzech uczennicom – Gabrieli Tomaszewskiej (3aG), Milenie Orłowskiej (3aG) i Mai Nowosielskiej (3bG).

W drugiej części uroczystości przyszedł czas na pożegnania i podziękowania. Na początek uczniowie dziękowali nauczycielom za wysiłek włożony w trud nauczania naszej zdolnej młodzieży. Następnie swoją wdzięczność pedagogom wyrazili rodzice, za pomoc w kształtowaniu charakterów i wychowaniu ich dzieci. Na szczególną uwagę zasługują uczniowie klas trzecich gimnazjum, którym poświęcono odrębną część dnia. Absolwenci ostatniego rocznika w dwudziestoletniej historii gimnazjum zostali pożegnani przez Samorząd Uczniowski życzeniami i drobnymi upominkami, a poprzedzone zostało to dwoma quizami wiedzy, najpierw dla uczniów klas, a potem dla wychowawców. Obydwa skończyły się remisami.

Absolwenci ich rodzice złożyli swoje podziękowania na końcu, obdarzając nauczycieli i wychowawców kwiatami. Wręczono także tradycyjne tabla, które zawisną na ścianie korytarza jeszcze przed nowym rokiem szkolnym.

Zakończenie roku szkolnego było także ostatnim dniem pracy dla kilku nauczycieli, którzy kończą pracę w naszej szkole: dla p. Moniki Książczak, p. Anny Tracz-Molasy, ks. Arkadiusza Krżiżoka, p. Marty Błaszkiewicz i s. Jany Krogul. Siostra dyrektor podziękowała im za zaangażowanie i życzyła sukcesów w przyszłości.

Dzień zakończył się akcentem artystycznym – wpierw obejrzeliśmy przedstawianie przygotowane przez koło teatralne, pod opieką p. Joanny Dobiech, a następnie występy naszych dwóch zespołów muzycznych. Na estradzie wystąpiły Dziewczyny We Wzorki oraz Grubszy Sens.

Ostatecznie, zniecierpliwieni, zebrani w auli uczniowie i nauczyciele doczekali sakramentalnych słów siostry dyrektor – „Rok szkolny 2018/2019 ogłaszam zakończonym”. Wakacje rozpoczęte!