26 kwietnia 2014

Nastąpi kilkudniowa przerwa w publikowaniu notek na naszej stronie. W tym czasie zapraszamy na szkolnego FACEBOOKA, gdzie obiecujemy “Codziennie coś” 🙂


26 kwietnia 2014

Pojutrze będziemy mieć przyjemność wysłuchać kolejnej audycji radiowej, przygotowanej przez nasze uczennice pod kierunkiem p. Anny Tracz-Molasy. Tym razem rzecz będzie o autorytetach. Prowadzące, Ewa Załupka, Weronika Zielińska, Asia Szubert i Sara Grocholska, będą nawiązywały do obrazu młodego człowieka w filmie “Obietnica” (reż. Anna Kazejak) i dyskutowały na temat wartości w życiu młodzieży. Czy jest jakaś alternatywa dla młodych dla świata wirtualnego? Co z wartościami czerpanymi z Internetu? Będziemy mieli także okazję wysłuchać wywiadu z Katarzyną Proctor, absolwentką Liceum Urszulańskiego, sinolożką, tłumaczką, znawczynią kultury Chin.
Audycja rozpoczyna się o 21:30. Gwarantujemy wyraziste opinie i wyszukaną muzykę.


25 kwietnia 2014

Tradycyjnie Mszą św. zakończył się rok szkolny dla klasy maturalnej. Ks. Grzegorz Tabaka nie omieszkał oczywiście zaprosić dziewczyn na obóz adaptacyjny dla studentów w Białym Dunajcu. Czyli wiadomo już, że maturę dziewczyny zdały!:) Po Mszy św. odbyło się oficjalne spotkanie w auli szkolnej, gdzie maturzystki otrzymały świadectwa ukończenia szkoły, były podziękowania, dobre życzenia i krótkie humorystyczne przedstawienie w wykonaniu kl. II LO.
Maturzystkom życzymy sukcesów podczas egzaminów a potem dłuuugich wakacji! Zapraszamy do naszej fotogalerii.


25 kwietnia 2014

9 maja będziemy kibicować drużynom naszego Gimnazjum, które staną do międzyklasowych rozgrywek w koszykówkię. Już dzisiaj zapraszamy do gorącego kibicowania. Do rywalizacji staną Ananasy (1G), Dzikie Koty (2G) i Tabasco Team (3G). Emocje, jak przy tego typu okazjach, będą gwarantowane. Rozgrywkom patronuje Samorząd Uczniowski, a zawody zostaną rozegrane pod merytoryczną opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Zapraszamy na specjalną podstronę poświęconą rywalizacji sportowej (klikamy na grafikę powyżej).


24 kwietnia 2014

Jesteśmy w trakcie gimnazjalnej sesji egzaminacyjnej. Trzy dni sprawdzianu wiedzy i umiejętności z historii, wos-u, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka obcego (w tym roku wszystkie uczennice wybrały j. angielski). Wspieramy nasze dziewczyny, cały czas mając je w (modlitewnej) pamięci. Wyniki testów poznamy dopiero 18 czerwca. Zapraszamy do galerii.


23 kwietnia 2014

Dzisiaj nasze najstarsze Gimnazjalistki zmierzyły się w humanistyczną częścią egzaminu gimnazjalnego. Nawyki warsztatu pisarskiego mają opanowane w stopniu bardzo dobrym, więc jesteśmy o nie spokojne. Na dowód naszej bardzo dobrej pracy w dziedzinie mowy ojczystej prezentujemy felieton Ewa Wróblewskiej (2G), która swoją pracą zakwalifikowała się do Finału VII Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton. Tekst i dyplom Ewy znajdziemy w OSIĄGNIĘCIA (kat. Ludzie).


22 kwietnia 2014

Za niespełna tydzień, wieczorem, nastawimy nasze radioodbiorniki na Radio Rodzina i będziemy się wsłuchiwać w czwartą audycję naszego autorstwa. Tym razem mowa będzie o poszukiwaniu przez młodych ludzi autorytetów.

Jednym z punktów ramówki będzie wywiad z p. Katarzyną Proctor, absolwentką Liceum Sióstr Urszulanek, sinolożką i znawczynią kultury Chin, która na co dzień jest tłumaczką i mediatorką. Materiał został zrealizowany przed Świętami, a kilka zdjęć Ewy Załupki znajdziemy w galerii – zapraszamy.


22 kwietnia 2014

Od jutra nasze najstarsze Gimnazjalistki przystępują do egzaminu gimnazjalnego. Trzy lata ciężkiej pracy ma swoją kulminację w trzydniowej sesji. Będziemy towarzyszyć dziewczynom w ich zmaganiach, dopingując je duchowo – Sekcja Modlitewna SU zaprasza od jutra na “dzięsiątek różańca” w intencji egzaminowanych.
Od dzisiejszego wieczoru będziemy także modlić się psalmami, codziennie, wybranym przez nas tekstem. Zapraszamy naszych drogich internautów do przyłączenia się do naszego duchowego projektu. Codzienny rozkład czytań to: dzisiaj psalm 91, we środę psalm 23 i we czwartek wieczorem psalm 121.


19 kwietnia 2014

Niech Zmartwychwstanie Chrystusa dokona się w naszych sercach. Pamiętajmy, aby był to czas podziękowania Bogu za Jego poświęcenie z miłości do nas. Życzmy sobie, aby Chrystus towarzyszył Nam nie tylko przez okres Wielkanocy, lecz by cały czas wyprowadzał nas z ciemności ku światłu zbawienia. Niech światło Baranka wzmacnia Nas i dodaje Nam sił oraz pomaga w czynieniu dobra.


19 kwietnia 2014

W tym roku po raz pierwszy wszystkie Szkoły Katolickie Archidiecezji Wrocławskiej złożyły wspólnie życzenia świąteczne Księdzu Arcybiskupowi. Po raz pierwszy też Ks. Arcybiskup przyjmował życzenia w Auli PWT, co wpłynęło na stworzenie rodzinnej atmosfery. Nie zabrakło też poczęstunku. Ks. Abp Józef Kupny pochwalił nasze mundurki. “Wyglądacie jak z jakiejś zachodniej, elitarnej szkoły” – powiedział. Oprócz szkół katolickich z życzeniami do Pasterza naszej Archidiecezji przyszli członkowie różnych wspólnot parafialnych, ruchów i stowarzyszeń. W imieniu władz miasta życzenia wszystkim obecnym złożył wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl, który razem z Ks. Arcybiskupem zaprosił wszystkich mieszkańców miasta i okolic na imprezy towarzyszące Kanonizacji Jana Pawła II. Zapraszamy do fotogalerii!


18 kwietnia 2014

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że akcje charytatywne Caritasu mają większy wydźwięk, kiedy czerwone koszulki przywdziewają nasze dziewczyny. Po raz kolejny poproszoną nas o wsparcie podczas kiermaszu wielkanocnego i kwesty na Ostrowie Tumskim (12 kwietnia), a my pomagać nigdy nie odmawiamy. Dziękujemy naszym uczennicom za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. Kilka zdjęć Emilii Janas w galerii – zapraszamy!


17 kwietnia 2014

20 marca nasz chór szkolny Serioso – Giocoso wystąpił na koncercie organizowanym przez Alliance-Francaise w Zespole Szkół nr 1 przy ul Słubickiej. Występ ten był częścią obchodów Dni Krajów Francuskojęzycznych. Uczniowie wrocławskich placówek edukacyjnych mieli możliwość zaprezentowania swoich muzycznych, tanecznych i aktorskich talentów, a wszystko oczywiście w uroczym francuskim stylu /lub “a wszystko oczywiście w języku francuskim/ po francusku( nie wiem czy można tańczyć po francusku). Serioso Giocoso wykonał piosenkę “Vois sur ton chemin” autorstwa Bruno Coulais’a, skomponowaną do filmu “Pan od muzyki”. Utwór śpiewany był przy akompaniamencie pianistki Dominiki Pacyny z towarzyszeniem – grających na fletach – Dominiki Opali i Basi Piesiak. Język francuski dla wielu dziewcząt był nie lada wyzwaniem – nad poprawną wymową czuwała p. Anna Goździewicz, chór muzycznie prowadziła p. Paulina Bogdańska.
Zapraszamy do galerii, do sekcji marcowej.


16 kwietnia 2014

Ostatni dzień przed świętami jest zawsze dla nas okazją do powolnego wchodzenia w tajemnice zbliżających się uroczystości. To właśnie w szkole po raz pierwszy składamy sobie świąteczne życzenia, oglądamy misteria wprowadzające nas w nastrój nadchodzącego święta. Tak było i dzisiaj, na trzy dni przez Wielkanocą. W auli szkolnej, przywitani przez Przewodniczące Samorządów Uczniowskich Gimnazjum i Liceum, mieliśmy przyjemność obejrzeć inscenizację “Powrotu syna marnotrawnego” na podstawie sztuki Romana Brandstaettera, w interpretacji naszego koła teatralnego. Życzenia nauczycielom i siostrom w imieniu uczennic złożyły Ewa Załupka i Kamila Filończyk. Dziewczyny podarowały nauczycielom i pracownikom szkoły drobne świąteczne upominki, po czym s. Blandyna Boch, dyrektor szkoły, skierowała do zebranych świąteczne słowo i wielkanocne życzenia.
W galerii opublikowaliśmy zdjęcia – zapraszamy!


15 kwietnia 2014

Czuwanie do Ducha Świętego w intencji trzecioklasistek i ich egzaminu gimnazjalnego ma bardzo długą tradycję. W tym roku dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego po raz dziesiąty przygotowały nabożeństwo, podczas którego zebrane młodsze koleżanki, siostry urszulanki i nauczyciele modlili się w intencji pomyślnego zdania egzaminu, który będzie miał miejsce już za tydzień. Tematem głównym czuwania było wyczekiwanie w wieczerniku przed zesłaniem Ducha Świętego oraz siedem Jego darów.
Zapraszamy do galerii fotograficznej.


14 kwietnia 2014

Już dzisiaj chcielibyśmy zaprosić naszych internautów (oraz radiosłuchaczy) na kolejną audycję “Z korytarza”, powstałą przy naszej współpracy z Radiem Rodzina. Tematem kolejnego spotkania, nad którym trwają aktualnie prace, będzie “Młodzi w poszukiwaniu autorytetów”.
Spotykamy się w na falach Radia Rodzina, 28.04.2014, o godzinie 21:30. Bądźcie z nami!


14 kwietnia 2014

Wczoraj, czyli 13 kwietnia, o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta w Bazylice Mniejszej Kościoła Garnizonowego p. w. św. Elżbiety z udziałem Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych z okazji 74 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Około godz. 11.30 odbyła się druga część uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Katynia w parku im. Juliusza Słowackiego przy ul. Jana Ewangelisty Purkyniego. Po przemówieniach, modlitwie ekumenicznej za pomordowanych, został odczytany apel pamięci i oddano salwę honorową. Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńców i kwiatów pod pomnikiem.
W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy Gimnazjum i Liceum.


12 kwietnia 2014

We wtorek poświęcamy nasz czas i naszą uwagę dla naszych najstarszych Gimnazjalistek. Tego dnia będziemy uczestniczyć w czuwaniu do Ducha Świętego w intencji egzaminu gimnazjalnego. Zaczynamy o 14:50 w Mauzoleum. Serdecznie zapraszamy!


11 kwietnia 2014

Tegoroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej miało mniej niż tradycyjny charakter. Zebrani w auli uczestnicy mieli okazję zobaczyć prowokujące do myślenia artystyczne scenki, ilustrujące poszczególne stacje, zaaranżowane przez licealny Samorząd Uczniowski. To była pierwsza inicjatywa nowego licealnego samorządu – dziękujemy dziewczynom i s. Agnieszce Młynarczykowskiej. Zapraszamy do fotogalerii.


10 kwietnia 2014

Agnieszka Żurek została w tym roku ponownie laureatką dwóch edycji konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista – pracując pod kierunkiem p. Anny Tracz-Molasy obroniła ubiegłoroczny sukces z języka polskiego oraz ponownie zdobył laur z historii, pod kierunkiem p. Alicji Dubaj. Ponadto Agnieszka w tym roku została finalistką części matematycznej i fizycznej (współpracując z p. Dorotą Witrykus i p. Moniką Książczak). Na porannym apelu s. Agnieszka Młynarczykowska pogratulowała Adze i zaprezentowała dwa dyplomy, które zawisną w honorowej galerii laureatów zDolnego Ślązaka i Ligi Naukowej, obok dwóch ubiegłorocznych.

Sekcja poświęcona laureatom i finalistom zDolnego Ślązaka na naszej stronie internetowej znajduje się w “Osiągnięciach”, pod żółtą grafiką. Zapraszamy.

+

Ewa Wróblewska (2G) zakwalifikowała się do finału VII Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton, organizowanego prze Liceum Ogólnokształcące nr 12 we Wrocławiu. Wkrótce podamy więcej szczegółów na temat finału. Ewa przygotowuje się do konkursu pod kierunkiem p. Anny Tracz-Molasy.


9 kwietnia 2014


9 kwietnia 2014

Sukces Wiktorii Tyczyńskiej (2LO) w konkursie fotograficznym pt. “Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze – rola Parlamentu Europejskiego w umacnianiu praw człowieka” zagwarantowała naszej uczennicy nagrodę w postaci wyjazd do Brukseli. W ubiegłym tygodniu nasza laureatka udał się tam wraz z p. Alicją Dubaj, nauczycielką WOSu w naszej szkole, by na zaproszenie euro parlamentarzystki, p. Lidii Geringer de Oedenberg, zwiedzić budynki Europarlamentu oraz piękne miasto, w którym znajduje się jego siedziba. Wrażenia, jak relacjonują uczestniczki wycieczki, były zapierające dech w piersiach. W ciągu niespełna czterech dni udało się zwiedzić wiele urokliwych miejsc, między innymi
Grand Place (piękny rynek z zabytkowym ratuszem i pałacem królewskim), Parlament Europejski (tam spotkanie z Lidią Geringer d’Oedenberg), Place Royale, Galeries Royales Saint Hubert (ekskluzywną galerię handlową), Park Mini-Europe, Atomium, Katedrę św. Michała, Łuk Triumfalny – Palais Cinquantenaire, piękne kamienniczki w części miasta zwanej Ancienne Belgique, Planete Chocolat (fabrykę czekolady) oraz wiele innych. Jeszcze raz gratulujemy ( i trochę zazdrościmy) Wiktorii wspaniałej nagrody!
Zapraszamy do galerii fotograficznej.


8 kwietnia 2014

Tydzień po powrocie naszej reprezentacyjnej siódemki z wyjazdu do Turcji w ramach Comeniusa, mieliśmy okazję wysłuchać relacji dziewczyn z pobytu w Isparcie. Podczas apelu mieliśmy okazję obejrzeć prezentację złożoną ze zdjęć oraz filmików dokumentujących wydarzenia związane z projektem. Zapraszamy do galerii fotograficznej.


8 kwietnia 2014

Dziewczyny z klasy I i II LO zostały zaproszone do udziału w projekcie “Kształtowanie zwycięzców”. Zajęcia rozpoczną się w maju i potrwają (z przerwą wakacyjną oczywiście) do grudnia 2014r. W trakcie ich trwania poruszone zostaną m.in. tematy: “Potencjał – odkryj swoje możliwości”, “Cele osobiste – nadaj kierunek swoim marzeniom”, “Postawa zwycięzcy – walka o najlepsze”. Całość projektu finansowana jest ze środków “Renovabis” a projekt będzie prowadzony przez p. Reginę Bisikiewicz przedstawiciela Leadership Management Polska (LMI) oraz o. Norberta Frejka SJ. Dzisiejsze spotkanie organizacyjne prowadziła p. R. Bisikiewicz. Życzymy wszystkim uczestniczkom zajęć zrealizowania w życiu przesłania Paula J. Meyera, autora projektu: “Każdy z nas posiada ogromny potencjał, który tylko czeka, by go wykorzystać”! Zapraszamy do galerii fotograficznej.


7 kwietnia 2014

Samorząd Liceum zaprasza na specjalne spotkanie wielkopostne, które będzie miało miejsce w naszej szkole, w auli, w najbliższy piątek o godz. 11:10. Będziecie w pobliżu pl. Nankiera w tym czasie? Wstąpcie na chwilę – zapraszamy!


7 kwietnia 2014

Drugie Drzwi Otwarte do Gimnazjum za nami. Spotkaliśmy się z wieloma ciekawymi świata młodymi ludźmi i ich rodzicami. Jesteśmy przekonani, że nasza szkoła przypadła im do gustu – dziewczyny i chłopaki mieli okazję uczestniczyć w zajęciach historii, chemii i muzyki, a także zostali oprowadzeni przez nasze gimnazjalistki po naszym niezwykłym budynku. Dziękujemy dziewczętom, które przygotowały spotkanie oraz nauczycielom: p. Małgorzacie Wróblewskiej, s. Agacie Stężowskiej, p. Paulinie Bogdańskiej oraz s. Katarzynie Starek, która oprowadzała gości po internacie. Zapraszamy do galerii, gdzie opublikowaliśmy kilkanaście zdjęć.

Za tydzień drugie spotkanie z uczennicami podczas Drzwi Otwartych do LO.


5 kwietnia 2014

Po raz kolejny weszliśmy we współpracę z wrocławskim Caritasem i, podobnie jak w grudniu, wspomogliśmy akcję pakowania zakupów w jednym z dyskontów spożywczych Wrocławia. Dziękujemy uczennicom, które poświęciły swój czas, pięknie reprezentując naszą szkołę, a były to: (z Gimnazjum) Wiktoria Fiszer, Barbara Piesiak, Agata Nalepa, Dominika Opala, Julia Frontczak, Zofia Pigoń, Julianna Solik, Karolina Lis, Zofia Jabczyńska, (z Liceum) Wioleta Pałka, Urszula Suszyńska, Daria Zimoch, Marcela Łataś, Alina Semikolennych, Nilufar Makhmudowa i Karolina Lizunow. Dziękujemy też p. Tomaszowi Hermanowi, który koordynuje akcje naszej szkoły z Caritasem.


5 kwietnia 2014

Nie milkną echa naszej wizyty w Turcji, a już trwają przygotowania do następnego wyjazdu – do Finlandii. Comenius Team powoli gromadzi materiały potrzebne na zajęcia spotkania na Północy.
Jest także prośba do Foto_Aktywnych.

Prosimy, abyście przygotowały tryptyk fotograficzny (trzy zdjęcia) pt. “Żywioły”. Jak wiadomo, żywiołów naliczymy cztery, tak więc jeden z nich nie trafi do Waszej kolekcji. Zdjęcia prosimy wykonywać NA ZEWNĄTRZ. Termin wykonania projektu to 30 kwietnia.

Info dla Gimnazjalistek: projekty Foto_Aktywnych dają Wam punkty do LigiKlas. Tym razem po 5 za każde zdjęcie. Do dzieła!


4 kwietnia 2014

W ramach zajęć z języka polskiego klasa II LO – pod opieką p. prof. Joanny Dobiech – zorganizowała lekcję na temat “W literackiej kawiarni Pod Picadorem”.
Na 2 godziny sala lekcyjna przekształcona została w przedwojenną kawiarnię, w której spotykali się poeci grupy Skamander. Zajęcia miały formę dramy – uczennice odgrywały role pisarzy. Byli też eksperci twórczości tego okresu, interpretatorzy tekstów, recytatorzy wierszy oraz… smaczna herbatka.
Całość spotkania prowadziła Sara. Rozmowy poetów, pytania dotyczące ich liryków odbywały się dodatkowo przy dźwiękach nastrojowej muzyki, zaś w trakcie zajęć obowiązywał cennik wzorowany na tym, którym posługiwali się Skamandryci.
Kilka zdjęć w galerii – zapraszamy!


4 kwietnia 2014

W następstwie wyborów do Samorządu Uczniowskiego w Liceum nastąpiła została dokonana wymiana składu Samorządu. Na apelu porannym s. Agnieszka Młynarczykowska, opiekun SU w Liceum, podziękowała dotychczasowej ekipie (w składzie: Marta Raer – Przewodnicząca, Maja Fojtar, Kasia Lech i Sara Grocholska) za współpracę i powitała nową (w składzie Kamila Filończyk – Przewodnicząca, Natalia Mielniczek i Marcela Łataś), życząc jej owocnej pracy. Także odchodząca Przewodnicząca złożyła życzenia nowemu zespołowi i podziękowała swoim dotychczasowym współpracownikom. Podziękowania trafiły także do Ewy Załupki, Przewodniczącej SU Gimnazjum za współpracę między samorządami szkół.
Kilka zdjęć w galerii – zapraszamy!


3 kwietnia 2014

Odrabianie marcowych zaległości: projekt Biblioteka z klasą… (tym razem) 1LO. Dominika Pacyna podarowała bibliotece w imieniu klasy 1 Liceum książkę “Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki. Książka już czeka na czytelników na bibliotecznej półce.
W kwietniu czekamy na propzozycję klasy 3G.

W zakładce “W BIBLIOTECE” (kat. Ludzie) znajdziemy statystyki czytelnicze ubiegłego miesiąca. Która klasa przeczytała najwięcej? Tego dowiemy się ze sprawozdania s. Elżbiety Peplińśkiej.


3 kwietnia 2014

Włączamy się w wielką społeczną akcję pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Patronat medialny nad akcją objęła Telewizja Wrocławska.

Chcemy włączyć się w ratowanie polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. Apelujemy do uczniów, aby przekazali 1 złotówkę, symboliczną złotówkę na ratowanie polskich cmentarzy rozsianych za wschodnią granicą.

Na ratunek czeka jeszcze 46 cmentarzy na dzisiejszej Ukrainie, udokumentowanych i opisanych. Trzeba spieszyć się z ich rekonstrukcją. Za kilka lat czas zatrze wiele śladów polskości na Kresach. Nie możemy na to pozwolić. To cząstka naszej ojczyzny.

Od jutra za złotówkę każdy będzie mógł zakupić symboliczny znicz. Każda klasa będzie miała znicze w określonym kolorze. Zakupione znicze będą naklejane na mapę Ukrainy, która znajduje się na głównym korytarzu szkoły.

Członkinie grupy Samarytanin będą sprzedawać znicze dwa razy w tygodniu – w piątki i wtorki. Prosimy, abyście miały przy sobie pieniądze, aby wspomóc naszą akcję.


2 kwietnia 2014

Przyjęliśmy zaproszenie od Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum 29 na III Debatę Samorządów Uczniowskich, na którą dzisiaj udały się reprezentantki Rady SU naszego Gimnazjum. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie sąsiadujących ze sobą szkół: G13, Gimnazjum Sióstr Niepokalanek, G29 (gospodarze), Gimnazjum Plastyczne i nasze. W programie znalazła się prezentacja działalności samorządów, praca w grupach, gry integracyjne oraz spotkanie z gościem, którym w tym roku był p. Czesław Cyrul. Nasz gimnazjalny samorząd reprezentowały: Ewa Załupka (Przew), Julia Porczyńska (wiceP), Michalina Osieleniec, Dominika Milewska, Weronika Zielińska i Dagmara Dziwak. Zapraszamy do galerii.

Dziękujemy Samorządowi G29 oraz opiekunowi, p. Janowi Taczyńskiemu za zaproszenie i za upominki, jakie dostaliśmy na koniec debaty. Mamy nadzieję na zaproszenie na kolejną debatę.


2 kwietnia 2014

Dostaliśmy więcej bardzo dobrych zdjęć z wyjazdu “comeniusowców” do Turcji, więc dodaliśmy je do wczorajszej fotorelacji (zdjęcia 70-108) – zapraszamy do galerii!


1 kwietnia 2014

Kilka ważnych wydarzeń dnia wczorajszego – podsumujmy. Pierwszoklasistki gimnazjalne obchodziły imieniny swojej wychowaczyni, p. Anny Tracz-Molasy, a właściwie urodziny (tradycyjnie obchodzimy imieniny wychowawczyń, ale p. Molasy obchodzi swoje latem, stąd “urodzinowe zastępstwo”). Dziewczyny rozpoczęły świętowanie modlitwą podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. Grzegorza Tabaki, po czym złożywszy solenizantce życzenia, spędziły w klasie dwie godziny bawiąc się, rozmawiając i delektując tortem i innymi przysmakami.

Na przerwie śniadaniowej samorządowiczki gimnazjalne rozstawiły na korytarzu szkolnym kiermasz świąteczny dla uczennic. Dziewczyny kupowały głównie muffinki, ciasto i babeczki, których zostało dość sporo po piątkowym kiermaszu dla rodziców. Wieczorem natomiast dziewczyny odwiedziły studentki w akademiku, które chętnie kupowały ozdoby świąteczne. W sumie udało nam się zarobić około 150 złotych. Ogólne podsumowanie kiermaszu charytatywnego w poniedziałek.

Na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs fizyczny “Lwiątko” dla Gimnazjalistek, którego koordynatorem jest p. Monika Książczak.


1 kwietnia 2014

Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, których byliśmy uczestnikami w marcu, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie.

+

Marzec obfitował w wydarzenia, ale kwiecień to dopiero będzie miesiąc! Zajrzyjmy do TERMINARZa (u góry strony), aby zapoznać się z bogactwem dopiero co zaczętego miesiąca. Zapraszamy!