We wtorek (19.03.2019) gościliśmy w naszej szkole finalistów Olimpiady Przyrodniczej „Wpisani w przyrodę”. Najlepsze zespoły rywalizowały ze sobą o miano laureatów konkursu, który przygotowujemy młodym przyrodnikom już od pięciu lat.

W pierwszej części dnia zespoły spędziły przedpołudnie w naszym szkolnym laboratorium, z uwagą rozwiązując zadania przygotowane przez organizatorów. W czasie, gdy komisja sprawdzała wyniki prac uczestników konkursu, młodzież wraz ze swoimi opiekunami wysłuchała wykładu dra Mieczysława Sobika, pt. „Globalne ocieplenie. Fakty i mity”.

Po wykładzie poznaliśmy wyniki obrad komisji –

I miejsce zajęła drużyna z klasy 3a Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w składzie:
Olga Maniakowska
Mikołaj Lewczuk
Dawid Mazur
Michał Morga

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 10 z Wrocławia w składzie:
Łukasz Hadryś
Krzysztof Pawlaczek
Krystian Kłak
Oskar Stępień

III miejsce zajęła drużyna z Niepublicznej Szkoły Sióstr Salezjanek we Wrocławiu w składzie:
Jan Cebrat
Karol Golema
Michał Światek
Mikołaj Uryzaj

Dodatkowo, wyróżnienie za największa liczbę punktów w teście  zdobył Michał Świątek z  Niepublicznej Szkoły Sióstr Salezjanek we Wrocławiu.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!