Biblioteka otrzymała 6 nowych książek – prawie że „pod choinkę”. Niektóre były oczekiwane od pewnego czasu – zapraszamy czytelników; każdy znajdzie cos ciekawego.

Michael Booth: Japonia, Chiny i Korea. O ludziach skłóconych na śmierć i życie – to barwna i sugestywna opowieść o narodach, zasługujących na miano azjatyckich tygrysów. Wiele łączy kulturę tytułowych państw, także religijno-filozoficzne dziedzictwo konfucjonizmu, ale – jak mówi wschodnie przysłowie – „dwa tygrysy nie mogą mieszkać na jednej górze”.

Agnieszka Krawczyk: Szczęście na wyciągnięcie ręki – trzeci tom opowieści o mieszkańcach Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą – opowieści o sile rodziny, o miłości, przyjaźni i domowym cieple; o tym, że dobre uczynki wracają po stokroć. Bohaterowie sagi „Uśmiech losu” zmierzą się z nowymi wyzwaniami, staną wobec nowych tajemnic.

John Flanagan: Ucieczka z zamku Falaise. Zwiadowcy; księga 16 – misja Willego i Maddie kończy się porażką: zostają uwięzieni przez niebezpiecznego spiskowca. Zwiadowcy z Araluenu są pionkami w intrydze, której celem jest zamach stanu i przejęcie tronu Gallii. Życie bohaterów jest zagrożone, a sytuacja wydaje się beznadziejna. Jednak dla królewskich zwiadowców nie ma rzeczy niemożliwych.

Magdalena Kordel: Pejzaż z Aniołem – to wzruszająca historia o tym, że warto szukać szczęścia i nie tracić wiary w lepsze jutro. Ada, po śmierci ojca, pragnie ciszy i spokoju – samotności gdzieś na końcu świata. Na szczęście ma przyjaciółkę, która może zaprosić ją do górskiej chaty, a tam wszystko może się zmienić.

Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz: Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji? – Jacek Bartosiak jest założycielem i szefem think tanku Strategy & Future, zajmującego się geopolityką i nowymi koncepcjami militarnymi. Warto zapoznać się z jego ideą armii nowego wzoru i wojny nowej generacji. Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym i prowadzi na You Tubie kanał Historia Realna. Książka utrzymana jest w poetyce wywiadu i ukazuje nowy kształt wojny, który już jest rzeczywistością, i w której nie ten ma przewagę, kto dysponuje liczniejszą armią. Czytelnik znajdzie tu rozbudowaną i rzetelną analizę sytuacji geopolitycznej.

Luka Modrić i Robert Matteoni: Moja gra. Autobiografia – gratka dla fanów futbolu. Opowieść o nowym królu boiska, detronizującym Leo Messiego i Ronaldo Cristiano. Jako jedyny piłkarz w historii zdobył wszystkie 4 najważniejsze nagrody piłkarskie w jednym roku. W Rosji poprowadził swoją drużynę do finału Mistrzostw Świata; z Realem Madryt trzykrotnie wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata.