Regina Brett: Kochaj – jest to kolejna książka tej autorki, wprowadzająca czytelnika w tajniki kształtowania własnej osobowości. Biblioteka posiada także jej poprzednie dzieła: Bóg nigdy nie mruga i Jesteś cudem.
Recenzja dla ciekawych:
http://ohbookishme.blogspot.com/2017/11/recenzja-kochaj-regina-brett.html
I coś do posłuchania:
https://www.youtube.com/watch?v=tP2axzKyMng

Piotr Pawlukiewicz: Ty jesteś marką – autor jest znanym rekolekcjonistą. W swoich naukach bardzo często poruszał tematy związane z rodziną, małżeństwem, relacjami interpersonalnymi. Książka jest zbiorem krótkich esejów, dotykających najgłębszych pragnień ludzi nie tylko młodych i tryskających humorem.
Recenzja dla ciekawych:
https://nakanapie.pl/recenzje/jaka-jest-twoja-marka-ty-jestes-marka

Bernard W. Carlson: Tesla – opowieść o genialnym wynalazcy, niezrozumianym i niedocenionym. Jego koncepcje dopiero w XXI wieku zostały dostrzeżone przez świat nauki i podjęto próby wcielenia ich w życie.
https://www.kwantowo.pl/2020/08/10/recenzja-tesli-carlsona/

Ewa Jałochowska: W cieniu sławy: zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków – ta książka należy do literatury faktu. Zawiera krótkie opowieści o losach prawdziwych ludzi, bez których być może niemożliwa byłaby wielkość uznanych sław. Ukazuje skomplikowane relacje między rodzeństwem: miłość i wsparcie (np. siostra Marii Skłodowskiej- Curie), ale też zawiść i poczucie niesprawiedliwości (losu).
https://www.granice.pl/ksiazka/w-cieniu-slawy-zapomniane-rodzenstwa-wielkich-polakow/6050421
Warto zajrzeć na stronę autorki:
http://ewajalochowska.pl/page/15/

Katherine Center: To, co bliskie sercu – bohaterka, młoda dziewczyna, pracuje jako ratowniczka w straży pożarnej. Niespodziewana choroba w rodzinie stawia ją przed nowymi wyzwaniami: trzeba się przeprowadzić, zmienić miejsce pracy, wejść w nowe środowisko, co może okazać się niełatwe. Ale może też otworzyć drzwi na niespodziewane doświadczenie.
Koniecznie zajrzyj do recenzji:
https://www.zuzkapisze.pl/2020/06/katherine-center-to-co-bliskie-sercu.html

Kelly Starrett: Skazany na biurko: postaw się siedzącemu światu –  Najlepiej zacytować: „W swojej nowej książce dr Kelly Starrett, znany fizjoterapeuta i autor bestselleru Bądź sprawny jak lampart, przedstawia szczegółowy plan walki o przetrwanie społeczeństwa uzależnionego od krzeseł”. To znaczy: nas. My jesteśmy adresatami tej książki. Ćwiczenia są dokładnie opisywane oraz ilustrowane zdjęciami. Jest to jedyna, spośród wymienionych książek, przeznaczona do czytelni – z racji rozmiarów. Chodzi również o to, by była dostępna dla wielu czytelników.
https://www.galaktyka.com.pl/fizjoterapia-i-medycyna/skazany-na-biurko-postaw-sie-siedzacemu-swiatu