11 lipca 2013

Po ponad dziesięciu miesiącach nieustannego nadawania natychmiastowych relacji z Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu, zawieszamy działanie naszej witryny. Spotkamy się ponownie w ostatnim tygodniu wakacji (być może zaczniemy fotorelacją z lipcowych kajaków). W tym czasie:
a) pojawią się nowe miejsca na stronie (nowinki w jakiś widoczny sposób obwieścimy);
b) wszelkie nowości, ogłoszenia mniejszej rangi, będą pojawiać się na naszych kontach TWITTERA i FACEBOOKA. Tamtych miejsc nie zawieszamy 🙂
Dziękujemy wszystkim za towarzyszenie nam przez cały rok szkolny. Obiecujemy nie zwalniać tempa w przyszłości 🙂
Życzymy wspaniałych wakacji!


10 lipca 2013

Ciężko uwierzyć, ale do tej pory opublikowaliśmy 190 fotorelacji z mnóstwa imprez, wyjść, uroczystości, spotkań, zajęć, etc., które miały miejsce w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym. Zdjęć mamy sfolderowanych w ponad 200 katalogach – nie wszystkie znlazły miejsce na stronie. Dzisiaj dorzucamy dwie fotorelacje i zamykamy galerię na kłódkę. Będzie nieczynna aż do końca sierpnia. Co dajemy na ostatni rzut? Ciekawe (tradycyjnie!) pozycje – „odpady” z dwóch fotosesji, które wykonaliśmy, aby przygotować zdjęcia na materiały promocyjne. Umówmy się – „odpady” tylko w tym sensie, że dotychczas jeszcze nie znalazły zastosowania. Ale na pewno je kiedyś wykorzystamy w przyszłości. Tymczasem służą jako efektowne zakończenie sezonu fotograficznego w Gimanzjum i Liceum. Efektowne głównie dlatego, ze nasze „modelki” należą do najładniejszych w okolicy 🙂 Przekonajmy się! >> GALERIA.


9 lipca 2013

Dzisiaj odbył się pogrzeb s. Consolaty Krupczak, wspaniałej osoby, która odcisnęła swoje piętno w środowisku szkolnym urszulanek wrocławskich. S.Consolata była najpierw przełozoną klasztoru przy Nankiera 16 (1975-1978), a potem przez długie lata wychowawczynią i katechetką (1982-1997). Wiele wychowanek, naszych absolwentek, będzie do końca życia wspominać Siostrę i jej zaangażowanie w kształtowanie charakterów w duchu św. Anieli Merici. Zajrzyjmy na stronę naszych sióstr, gdzie opublikowano fotoreportaż – wspomnienie o s. Consolacie, opatrzone wspaniałymi zdjęciami, w tym z Liceum lat ubiegłych.


8 lipca 2013

Uczestniczymy w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą powzięliśmy 25 marca 2013. Pamiętajmy o zobowiązaniach, jakich się podjęliśmy w momencie składania przyrzeczenia, wszakże są to sprawy życia i śmierci. Zapraszamy do nowego miejsca na naszej stronie, gdzie prezentujemy osoby (uczennice, nauczycieli i przyjaciół) którzy podjęli się tego trudnego zadania.


6 lipca 2013


Zmarła S. Consolata Krupczak OSU Dnia 4 lipca 2013 zmarła w 90. roku życia i 67. roku ślubów zakonnych s. Consolata Krupczak, wieloletnia katechetka w naszym Liceum, wychowawczyni dwóch roczników klas i internatu. Liturgia pogrzebowa odbędzie się dnia 9.07. 2013 – Msza św. o godz. 9:00 w kaplicy Sióstr Urszulanek UR , pl. Nankiera 16. Pogrzeb na cmentarzu Osobowickim (pole Z) we Wrocławiu o godz. 11:00.
Siostry ze wspólnoty wrocławskiej proszą o modlitwę za duszę s. Consolaty.


6 lipca 2013

Niedawno zapraszaliśmy do naszego kiosku, gdzie prezentowaliśmy najnowszy numer KEFIRu, redagowanego pod kierunkiem p. Joanny Chuderskiej-Jendraszczyk. Mamy nadzieję, ze tę pozycję już nasi czytelnicy przeczytali od deski od deski. Dzisiaj publikujemy w sieci przedostatni numer angielskojęzycznej „AimHigh”, redagowany przez uczennice Gimnazjum we współpracy z p. Piotrem Sołodyną. Na stronie j. angielskiego znajdziemy także pełen skład redakcyjny w roku szkolnym 2012/2013 – zapraszamy do PRASA SZKOLNA w kat. „ludzie w szkole”.


5 lipca 2013

Dość niezręcznie pisać o pracy w nadchodzącym roku szkolnym 🙂 – przecież dopiero rozpoczęły się wakacje! – ale mamy ciekawe wiadomości. Dostaliśmy zaproszenie do kolejnej edycji programu partnerskiego Comenius. Po wizytach w Finlandii, Niemczech, Holandii i na Węgrzech czekają nas kolejne pasjonujące podróże. Hasłem nowej edycji jest „Water, earth, wind and fire – Think globally, act locally!” („Woda, ziemia, powietrze i ogień – myśl globalnie, działaj lokalnie”). Koordynatorem Comeniusa w naszej szkole jest p. Agnieszka Markowska.


4 lipca 2013


3 lipca 2013

Mamy nowe „urszulanki”! Ogłosiliśmy listy nowo przyjętych uczennic do Gimnazjum i Liceum i już teraz się cieszymy, że będziemy mogli współpracować z tak fantastycznymi dziewczynami. Wczoraj i dzisiaj gościliśmy większość z nich przy Nankiera na językowych testach poziomujących. Zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy kilka zdjęć.


3 lipca 2013

Szykujemy małe niespodzianki w strukturze naszej strony internetowej (w czasie wakacji). Jednym z nowych miejsc będzie podstrona poświęcona uczennicom stale pracującym na rzecz naszej szkoły, spełniającym określone funkcje. Cieszymy się, że wiele z nich angażuje się w rozwój naszego małego środowiska, mając jednocześnie mnóstwo nauki do opanowania. BNywają nie wymieniane, a ich praca nie zawsze jest dostrzegana, ale jej owoce widoczne! Korzystając z tej zapowiedzi, chcielibyśmy podziękować tym, które pracowały w ubiegłym już roku szkolnym. Liczymy na dalszą owocną współpracę 🙂

Samorząd Uczniowski Gimnazjum: Emilia Janas (Przewodnicząca SU), Ewa Załupka (Przewodnicząca elekt), Julia Porczyńska, Ola Szkodzińska, Weronika Zielińska, Monika Bajko, Julia Frontczak, Michalina Osieleniec, Basia Wyrzykowska, Klara Daszkiewicz, Basia Mika i Ola Szczegielniak.

Samorząd Uczniowski Liceum: Ida Sosnowska (Przewodnicząca SU), Marta Raer (Przewodnicząca elekt), Daria Zimoch, Maja Fojtar, Kasia Lech i Sara Grocholska.

Poczet sztandarowy Gimnazjum: Ola Szczegielniak, Kasia Pieniążczak, Ola Masiuk, Julia Frontczak, Magda Bajko, Marta Nowak.

Poczet sztandarowy Liceum: Patrycja Świca, Asia Mróz, Agnieszka Jurecka, Basia Pędlowska, Ania Wyrzykowska, Kamila Filończyk, Mercela Łataś i Angelika Fabianek.

Ministrantki: Klara Daszkiewicz, Gabrysia Wojewoda, Zosia Szyńkarczuk i Ania Marcjan.

„Jutrzenki” (prowadzące czwartkowe jutrznie): Ewa Załpuka, Emilia Janas, Weronika Zielińska, Julia Porczyńska, Klara Daszkiewicz, Emilia Janas.

Fotografowie szkolni: Gimnazjum – Ewa Załupka i Brygida Dębowska, Liceum – Karolina Lizunov i Wiktoria Tyczyńska.

„Twitterowcy”: Ewa Załupka, Emilia Janas, Ola Szczegielniak i Kamila Filończyk.

Zespół instrumentalno-muzyczno-liturgiczny: Basia Piesiak, Ola Mikos, Ola Masiuk, Kamila Filończyk, Maja Fojtar + schola.


2 lipca 2013

Zdjęcie Roku 2013, wybrane głosami internautów, przedstawia wigilię w szkole (21.12.2012) i p. Paulinę Bogdańską z córeczkami, Lilią i Hanią, podczas wykonywania kolędy. Wszystkie zdjęcia miesiąca oraz pozostałe dotychczasowe Zdjęcia Roku (2008-2012) znajdziemy w Fotografia Roku (kat. Ludzie w szkole)


2 lipca 2013

Ostatni miesiąc nauki obfitował w ciekawe wydarzenia, z których najciekawsze prezentujemy w „X” u góry strony. Internetowa Kronika Szkoły (IKS) jest krótkim słowno-obrazkowym resumee wydarzeń minionych trzydziestu dni pracy Gimnazjum i Liceum. Zapraszamy!


1 lipca 2013

Mimo iż rekruracja do Gimanzjum i Liceum właściwie się zamyka, już teraz wiemy, że będziemy mogli zaoferować jeszcze kilka miejsc dziewczynom chętnym do nauki w naszych szkołach , i w Gimnazjum i w Liceum. W takiej sytuacji prosimy o skontaktowanie się z sekretariatem – dane w zakładce KONTAKT.


1 lipca 2013

Zanim społeczność szkolna pożegnała siostry odchodzące w tym roku szkolnym do innych wspólnot, kilka dni wcześniej w internacie odbyło się małe spotkanie, podczas którego wychowanki mogły spędzić ostatnie chwile ze swoimi wychowawczyniami. Zabawy, słodki poczęstunek i rozmowy wypełniły wtorkowy wieczór ostatniego tygodnia nauki. Siostry Joanna i Katarzyna, jak utrzymywały, będą zachowaywać w pamięci i sercach doświadczenia i wspomnienia minionego czasu pracy we Wrocławiu. Dziękujemy siostrom za wszystko!