30 sierpnia 2013

Informacja dla uczennic, które zamieszkają w internacie:

+ Zjazd do internatu 1 września 2013, w godzinach 14:00-16:30;
+ 17:00 – spotkanie dla rodziców i internistek z wychowawczynią w uczelni.

+ Do internatu należy zabrać:
– kołdrę, poduszkę, koc lub kapę do przykrycia łóżka
– bieliznę pościelową
– szlafrok, klapki pod prysznic, kapcie
– talerzyk, kubek, sztućce do używania w pokoju
– eleganckie ubranie wyjściowe do teatru i opery
– ubranie stosowne na popołudniowy wolny czas
– podstawowe leki przeciwbólowe i przeciwprzeziębieniowe (wychowawczyni nie podaje leków)
– można wziąć swoją lampkę nocną
– pluszaka do przytulenia na trudne wieczory

W internacie nie ma możliwości prania rzeczy osobistych – należy je zabierać na weekendy do domu.


30 sierpnia 2013

Odliczamy ostatnie dni i godziny do inauguracji roku szkolnego 2013/2014. Spotykamy się w poniedziałek rano, o 8:10 na korytarzu św. Klary. Przedtem, już o 7:30, widzą się z p. Bogdańską i ćwiczą śpiew osoby śpiewające w scholi oraz zespół instrumentalny. Msza św. w kościele uniwersyteckim o 8:30, a po niej spotkanie w sali gimnastycznej.


29 sierpnia 2013

Posiedzenie Rady Pedagogicznej oficjalnie otwiera nowy rok pracy w szkole. Dwa spotkania już za nami, a podczas nich: omówiono wyniki egzaminów gimnazjalnych, poznawano nowe zastosowania tablicy interaktwnej (kilka nowych w naszej szkole), dopracowywano Regulamin Zespołu Szkół Urszulańskich, zapoznawano się z nowinkami w dzienniku elektronicznym, analizowano harmonogram pracy na rok szkolny 2013/2014 i inne. Sporo rzetelnej pracy. Zapraszamy do fotogalerii.


28 sierpnia 2013

W klimacie pracy. (1) Pierwsze posiedzenie Rady Pedagogicznej za nami; jutro następne, będą zdjęcia w galerii! (2) Nasze przyszłe maturzystki zapewne już powoli zabierają się do nauki. Opublikowaliśmy listę tematów języka polskiego do wyboru na egzamin ustny; dokument znajdziemy pod grafiką po prawej stronie witryny. (3) W piątek przed południem odbędzie się spotkanie przewodniczących Samorządów Gimnazjum i Liceum w sprawie organizacji uroczystości inauguracji roku szkolnego.


27 sierpnia 2013

Dwa dni pracy za nami. Wczoraj i dzisiaj kilka uczennic Gimnazjum i LO stawiło się na egzaminach poprawkowych, które (w znakomitej większości) poszły po myśli dziewczyn. Wczoraj też odbyło się pierwsze robocze spotkanie nauczycieli, a konkretnie wychowawców i opiekunów samorządów uczniowskich, którzy wraz z siostrą dyrektor omawiali harmonogram pracy na nowy rok szkolny i sprawy organizacyjne.


26 sierpnia 2013

Wielu z nas jeszcze pamięta występy wiolonczelowe Ani Grondalskiej, kiedy będąc uczennicą Gimnazjum dawała oszałamiające występy na podczas szkolnych uroczystości. Ania po skończeniu nauki w 2011 roku została uczennicą szkoły muzycznej II stopnia i odnosi sukcesy artystyczne. Właśnie otrzymaliśmy link do świetnego wykonania Élégie for cello and orchestra Op. 24 Gabriela Fauré podczas Ogólnpolskiego Konkursu Orkiestr Szkolnych Szkół Muzycznych II Stopnia. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania.

Z informacji na stronie konkursu dowiadujemy się, że nagrodzone zostaną dwie orkiestry – jedna na podstawie decyzji jury, a druga na podstawie głosowania intenatów oglądających nagrania. Dlatego apelujemy do naszych uczennic, rodziców i przyjaciół – jeśli podoba Wam się występ Ani, zagłosujcie na nią!
Głosy można oddawać za pomocą Youtube, Facebooka oraz na stronie konkursowej, gdzie zapoznamy się ze szczegółowymi zasadami głosowania.


25 sierpnia 2013

Nie wracamy jeszcze z wakacji… z kajaków wróciliśmy, ale nasze wspomnienia ciągle wracają do pieknych mazurskich klimatów. Dzisiaj prezentujemy filmik ze spływu, zmontowany przez Polę Slesarow, absolwentkę Gimnazjum AD 2012. Zapraszamy do dwudziestominutowej projekcji.


24 sierpnia 2013

Uciekające wakacje były w tym roku bardzo wyrozumiałe wobec uczniów i uczennic przy doborze pogody na czas wypoczynku. Dawno już nie mieliśmy równie pięknej aury, zakładamy wiec, że większość wolnego czasu wykorzystano na łonie przyrody. W taki właśnie sposób rozpoczęliśmy wakacje w naszej szkole – na początku lipca duża grupa uczennic Gimnazjum i Liceum pod kierunkiem p. Tomasza Hermana aktywnie wypoczywała na Mazurach, wiosłując jeziorami szlakiem rzeki Krutyni. Wiele z tych osób wybrało się na spływ po raz kolejny, zachęcamy więc już teraz do udziału w kolejnej eskapadzie, już za rok. To niedługo 🙂
Udział w spływie kajakowym jest w naszej szkole jedną z kilku możliwość realizacji 4. Godziny wychowania fizycznego.


23 sierpnia 2013

Nie było nas przez chwilę, nasza strona internetowa odpoczywała od intensywnych odwiedzin 😉 jednak czas wracać. Na dzień-dobry przedstawiamy plan pracy na następny tydzień. Oj tak, zanim rok szkolny nastąpi, są środowiska, które już intensywnie szykują się do pracy. Oto co będą robić:

26/27 sierpnia – egzaminy poprawkowe

26 sierpnia, 15:00 – spotkanie wychowawców i opiekunów samorządów uczniowskich

28 sierpnia, 9:30 posiedzenie rady pedagogicznej

29 sierpnia, 11:00 posiedzenie rady pedagogicznej

Do wszystkich innych – odpoczywajcie, póki możecie 🙂