31 grudnia 2013

Przed Świętami Gimnazjalistki wzięły udział w konkursie „Ojczyzna Polszczyzna”. W tym dość młodym, ale prestiżowym konkursie, patronowanym przez prof. Jana Miodka, mamy już swoje sukcesy, między innymi Aga Żurek (3G) została dwa lata temu jego laureatką. Wczoraj odbył się drugi etap szkolny tegorocznej edycji , część ustna, do której przystąpiło 15 uczestniczek. Noty dwuosobowego jury (w składzie p. Joanna Chuderska-Jendraszczyk i s. Elżbieta Peplińska) zostały przesłane wraz z wynikami części pisemnej do organizatora, a o ewentualnej kwalifikacji do kolejnej rundy dowiemy się w styczniu. Zapraszamy do fotogalerii.


30 grudnia 2013

Bardzo duży odzew naszych Foto_Aktywnych przy okazji projektu CZAPKI skłania nas to zaproponowania szybkiego projekciku świątecznego. Zapraszamy do przysyłania fotografii swoich choinek lub elementów dekoracji domowej (max. 2 zdjęcia). Prace możemy nadsyłać do 6 stycznia na adres info.urszulanki@gmail.com. Opublikujemy je na naszym profilu 500px, a Gimnazjalistkom damy punkty do Ligi Klas Gimnazjum.


30 grudnia 2013

Kilka doniesień o sukcesach naszych uczennic. Olga Szkodzińska i Karolina Wójcicka (obydwie 2aG) zdobyły tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie Olimpus w kategorii „Mitologia”. Gratulujemy! Nauczycielem j. polskiego dziewczyn jest p. Anna Tracz-Molasy.
W tym samym konkursie, w kategorii „Historia” laureatką została Natalia Romek (2aG). Nauczycielem historii Natalii jest s. Agata Stężowska.
Najwięcej laureatek w tym konkursie przypadło nam w kategorii „Matematyka”. Gratulujemy: Katarzynie Hołodnik, Natalii Romek (obydwie 2aG), Emilii Janas i Agnieszce Żurek (obie 3G). Na co dzień, dziewczyny uczy p. Dorota Witrykus.

I trochę coś z innej beczki (oraz innego czasu)- samorządowy konkurs na najładniejszy lampion roratni wygrała Magda Bajko z 3G. Gratulujemy!


28 grudnia 2013

Zakończyliśmy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w edycji 2013. Dziękujemy wszystkim, którzy zgodzili się przyłączyć do tej pięknej akcji i codziennie wypełniać warunki przysięgi. Czekamy jednocześnie na następna odsłonę tego duchowego projektu, aż do 25 marca. Tymczasem spójrzmy raz jeszcze na długą listę osób związanych z naszą szkołą, którzy realizowali dzieło Duchowej Adopcji.


28 grudnia 2013

Mamy nadzieję, że przedświąteczną akcją charytatywną pomocy naszym rodakom na Wschodzie wnieśliśmy pod dachy klikudziesięciu rodzin trochę radości. Późnym wtorkowym popołudniem dziewczyny z GCh Samarytanin wybrały sie wraz ze swoimi rodzicami do gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Karkonoskiej, aby złożyć tam nasze świąteczne dary, które dotrą do Polaków mieszkających za wschodnią granicą naszego kraju. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję, serdecznie dziękujemy. Trzy zdjęcia w galerii – zapraszamy.


27 grudnia 2013

Świąteczna pogoda trochę nas rozpieszcza, nie mniej jednak w celach zdrowotnych założenie szalika i czapki na specer jest więcej niż konieczne. Nie wiemy o szalikach, ale czapki mamy bardzo interesujące, czego dowodem jest bardzo ciekawy zestaw fotografii nadesłanych przez nasze uczennice w nowym projekcie Foto_Aktywnych pt. „Czapki”, z serii „Urszulanki Glamour”. Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na 500px, gdzie od czasu do czasu prezentujemy całemu światu unikalne środowisko naszej szkoły 🙂


24 grudnia 2013


23 grudnia 2013

Przeglądamy nasze opasłe archiwa, ale nie możemy doszukać się infomacji o wynikach Bożonarodzeniowego Kiermaszu Charytatywnego. Może to i lepiej, bo czyż ta chwila nie jest najlepszą, aby obwieścić to miastu i światu?
Ozdoby, które pięknie dekorują nasze domy zostały wykonane w całości przez nasze uczennice i w tym roku zostały wyprzedane praktycznie do ostatniej. Podczas listopadowego kiermaszu samorządowiczki zebrały 1492 złote! (pozdrawiamy Amerykę!) Ponadto, GCh Samarytanin dorzucił „skromne” 700 złotych ze sprzedaży biżuterii i ręcznie wykonanych zeszytów. Wszystkim stokrotne dzięki! Ten rekord będzie za rok trudno pobić.
(tak w nawiasie – czy nie to samo mówiliśmy przy ubiegłorocznym 2k?)


23 grudnia 2013

Zapraszamy do galerii fotograficznej na relację ze spotkań opłatkowych u Gimnazjalistek. Dziękujemy wszystkim za nadesłane zdjęcia i cieszymy się, że mamy tak zorganizowane fotograficznie klasy 🙂


22 grudnia 2013

(mamy dyspensę na niedzielą publikację 🙂

Zapraszamy do galerii fotograficznej na relację ze spotkań opłatkowych u Licealistek. Dziękujemy wszystkim za nadesłane zdjęcia >>


21 grudnia 2013

Zanim w piątek uczestniczyliśmy w uroczystej szkolnej wigilii, mieliśmy wcześniej okazję składać sobie życzenia świąteczne przy innych okazjach. We wtorek odbyło się spotkanie władz naszej szkoły z pracownikami technicznymi; tego samego dnia gimnazjalny samorząd uczniowski podzielił się opłatkiem podczas swojej tradycyjnej co tygodniowej narady, a we czwartek uroczysty wieczór w rodzinnej atmosferze spędziły wraz z siostrami nasze internistki (o przygotowaniu do tego wydarzenia pisaliśmy dwa dni temu). Niektóre spotkania mamy sfotografowane – zapraszamy do galerii.


20 grudnia 2013

Ostatni dzień przed feriami świątecznymi jest przez nas bardzo uroczyście obchodzony. Klasy spotykają się w swoich gronach i spędzają czas w klasach składając sobie nawzajem życzenia, śpiewając kolędy, obdarowując się upominkami i spożywając potrawy. Momentem kulminacyjnym jest spotkanie w auli (w czasie jej remontu używamy uczelni), gdzie koło teatralne wystawia jasełka i ponownie, tym razem z udziałem nauczycieli, składamy sobie życzenia bożonarodzeniowe. W tym roku podczas wspólnego spotkania mieliśmy okazję posłuchać chóru szkolnego pod kierunkiem p. Pauliny Bogdańskiej oraz zespołu, który niedawno zdobył II miejsce w konkursie kolędy niemieckojęzycznej. Po spotkaniu w uczelni nauczyciele zgromadzili się w jednej z sal, aby wspólnie pośpiewać kolędy i zjeść słodkie ciastko. Fotorelacja w galerii – zapraszamy.


19 grudnia 2013

Zanim jutro w klasach zasiądziemy do „wigilijnych” stołów, zanim spotkamy się w uczelni, złożymy sobie nawzajem życzenia i obejrzymy przedstawienie koła teatralnego – zanim nastąpi uroczysty piątek, cały tydzień trwało przygotowywanie do Świąt. Szkoła z całym ogromem swojego metrażu została podzielona na „sektory”, które były przyozdabiane przez różne grupy, głównie zespoły klasowe. Od niektórych z nich dostaliśmy zdjęcia dokumentujące ich wysiłek – wstawiamy je do galerii, gdzie teraz zapraszamy.

+

Dzisiaj wieczorem spotkanie opłatkowe w internacie. Na pewno nasi fotoreporterzy dokonali swojej powinności podczas tej uroczystości – pokażemy to najpewniej w weekend. Dzisiaj natomiast dostaliśmy zdjęcia z przygotowania do tej wigilii – zapraszamy do galerii.


19 grudnia 2013

Drużyny humanistyczna i matematyczna naszego Gimnazjum dawno już uformowane, nadszedł czas na weryfikację wiedzy i umiejętności. Wczoraj i dzisiaj dziewczyny rozwiązywały zadania przed komputerami. Życzmy im sukcesu i kwalifikacji do rundy powiatowej tego prestiżowego konkursu. Przypomnijmy składy personalne: drużyna humanistyczna to Kasia Hołodnik (2aG), Weronika Zielińska (2aG), Emilia Janas (3G) i Aga Żurek (3G); drużyna ścisłowców to Kasia Hołodnik (2aG), Ola Mikos (3G), Emilia Janas (3G) i Aga Żurek (3G). Zapraszamy do naszej galerii foto.


18 grudnia 2013

Druga odsłona projekty bibliotecznego miała miejsce dzisiaj na porannym apelu. „Biblioteka z klasą… 1G” – Marysia Sławuska i Marta Obiegło podarowały bibliotece (na ręce s. Elżbiety) w imieniu klasy 1 Gimnazjum książkę „Tam, gdzie spadają anioły” Doroty Terakowskiej. Dziękujemy dziewczynom z klasy oraz wychowawczyni, p. Annie Molasy. Więcej o sprawach bibliotecznych na „W bibliotece”, w kat. LUDZIE.

W styczniu wyczekujemy propozycji klasy 2bG.


17 grudnia 2013

Zbliżają się święta – dzisiaj dziewczyny składały życzenia ks. Arcybiskupowi J. Kupnemu, ks. Biskupowi A. Siemieniewskiemu, redakcji Radia Rodzina oraz pracownikom CARITAS. Ksiądz Arcybiskup ofiarował szkole książkę wydana w związku z rozpoczęciem pracy w naszej Archidiecezji. W studio Radia Rodzina dziewczyny natomiast miały okazję odpowiedzieć na kilka pytań związanych z obchodzeniem świąt w rodzinnych domach – wywiad na gorąco! A zdjęcia w galerii.


16 grudnia 2013

Uzupełniamy materiały dotyczące spraw około-Comeniusowych. Dostaliśmy więcej zdjęć z ostatniego wyjazdu do Niemiec, które dokładamy do fotorelacji listopadowej. Dla fanów języka niemieckiego – publikujemy artykuł z niemieckiej gazety, traktujący o spotkaniu we Fritzlar. Na zdjęciu w artykule nasz człowiek! A kto jeszcze nie czytał informacji na temat gazetki na korytarzu szkolnym poświęconej projektowi, ten niech sprawdzi to, a także sprawy o którym mowa w tym wpisie, w zakładce „COMENIUS TEAM”, w kat. „Szkoła w środowisku”. Zapraszamy!


14 grudnia 2013

Zbliżają się Święta, będziemy w naszych domach śpiewać kolędy. A kto najpiękniej śpiewa kolędy we Wrocławiu? Oczywiście my, a konkretniej – nasze Gimnazjalistki. Gimnazjalna część chóru szkolnego Serioso-Giocoso wzięła udział w Konkursie Niemieckojęzycznej Piosenki Świątecznej, organizowanym przez Instytut Austriacki we Wrocławiu, gdzie zajęła drugie miejsce w kategorii „Szkoły gimnazjalne”. Gratulujemy! (i zapraszamy do galerii)

To jednak tylko przystawka do sukcesu naszego chóru o dużo większej skali. W niedawnym XI Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Szkolnych, który odbył się w Sali Teatralnej Akademii Muzycznej i. Karola Lipińskiego, „Serioso-Giocoso” zdobył główną nagrodę zajmując według profesorskiego jury tej uczelni pierwsze miejsce. Gratulujemy chórowi oraz dyrygentce, p. Paulinie Bogdańskiej, która przygotowuje dziewczyny do występów! Dyplom możemy zobaczyć w „Osiągnięcia” w kat. LUDZIE W SZKOLE.


13 grudnia 2013

Zapraszamy do wzięcia udziału w obozie narciarskim, organizowanym przez naszą szkołę, który odbędzie się w Bolesławowie w dniach 16-22.02.2014. Cena prawie tygodniowego pobytu i zajęć to 1290 zł, a w tym opłacenie przejazdu, noclegi, wyżywienie(śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie, przejazdy na stoki oraz wiele innych. Szczegóły znajdziemy klikając na grafikę powyżej. Wyjazd organizuje p. Tomasz Herman, o którego można zasięgnąć więcej informacji tomasher@wp.pl.


12 grudnia 2013

We wtorek cztery przedstawicielki Liceum wraz z siostrą Katarzyną Starek udały się do wrocławskiego Ratusza , aby wziąć udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa młodych wrocławian. Zebranie z funkcjonariuszami odbyło się w Sali Sesyjnej. Obecnych było około pięćdziesięciu reprezentantów liceów.
W czasie trwania spotkania nasze uczennice brały udział w dyskusji dotyczącej wprowadzenia do szkół tzw. „godziny prawnej”. Wrocławscy licealiści postanowili, że edukacja prawna jest dużym krokiem do stworzenia społeczeństwa świadomego swoich praw i obowiązków. Na pewno wpłynie ona na kształtowanie kolejnych pokoleń, a w niedalekiej przyszłości ustanowi Wrocław bezpieczniejszym miastem.
Podczas kolejnego spotkania młodzież rozpocznie współtworzenie programu nowego przedmiotu szkolnego jakim będzie „godzina prawna”. W galerii zdjęcia – zapraszamy.


11 grudnia 2013

Po listopadowych maturach próbnych przyszedł czas na egzamin gimnazjalny z wydawnictwem Operon. Trzecioklasistki gimnazjalne kolejne trzy poranki, poczynając od wtorku, spędzają w sali biologicznej zmagając się z zadaniami, we wtorek humanistycznymi, we środę ścisłymi i przyrodniczymi, we czwartek z języka angielskiego. Życzymy powodzenia i wytrwałości w przygotowywaniu się do egzaminu kwietniowego. Zapraszamy na fotorelację.


10 grudnia 2013

Niedawno prezentowaliśmy owoce projektu „Kolory jesieni” Foto_Aktywnych, nieformalnej grupy fotografów naszej szkoły, dzisiaj zapraszamy do udziału w nowym przedsięwzięciu. Zapraszamy do kontynuacji serii „Urszulanki Glamour”, tym razem chcemy skupić się na czapkach. Zima idzie, coraz więcej ciekawych i fikuśnych części garderoby widuje się na głowach przy szatniach naszej szkoły – prosimy o uwiecznianie ich aparatami, komórkami. Zdjęcia przesyłamy pod adres info.urszulanki@gmail.com.

+

Samorząd Uczniowski Gimnazjum ogłasza kolejny tradycyjny konkurs fotograficzny z nagrodą. Tematem kolejnej edycji są „Potrawy” – zbliżają się Święta, więc tematów do kompozycji będzie bez liku. Można oddać najwyżej dwie prace, wydrukowane w stdiu fotograficznym, w formacie 13×18 cm. Nagrodą jest książka do 35 złotych. Termin – 28 stycznia. Zachęcamy do udziału w konkursie!


10 grudnia 2013

W piątek i sobotę dobroduszne Gimnazjalistki i Licealistki reprezentowały naszą szkołę podczas zbiórki żywności w supermarketach Kaufland, w akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas. Dziękujęmy dziewczynom, które poświęciły swój wolny czas, a były to następujące osoby: (piątek) Julia Fronczak, Katarzyna Hajdusianek, Wioleta Pałka, Wiktoria Światek, Daria Zimoch, Joanna Wójcik, Anna Wędrychowicz, Teresa Rybska i Dominika Mróz, (sobota) Maria Sławuska, Małgorzata Chojnacka, Katarzyna Sobków,
Katarzyna Knotz, Michalina Osieleniec, Aleksandra Mikos, Emilia Janas, Dominika Opala, Barbara Piesiak i Alina Semikolennych. Koordynatorem prac był p. Tomasz Herman.

+

W wigilię tradycyjnie udamy się na Ostrów Tumski, aby wspomóc Caritas w organizacji wieczerzy dla samotnych, potrzebujących i bezdomnych. Dla wielu z nich będzie to jedyny czas podczas Świąt, który będą mogli spędzić siedząc przy stole z innymi, posilając się nie tylko daniami przez nas roznoszonymi, ale także życzliwością i dobrocią obcych. Oprócz pomocy przy dystrybucji jedzenia będziemy także umilać zebranym gościom czas śpiewając kolędy. Liczymy, że uzbiera się nas grupka zapaleńców, którzy narażając się na niezrozumienie w domu odpowie na nasz apel – dołączcie do nas i pomagajmy razem! A rodziców prosimy o wyrozumiałość 🙂 Więcej informacji u s. Agnieszki Młynarczykowskiej.


9 grudnia 2013

Proszę się nie oburzać – to mięso na stole, przepyszne wędliny, to jeszcze nie potrawy wigilii klasowej, a drugiego już Śniadania Poniedziałkowego, w którym uczestniczyliśmy i które konsumowaliśmy dzięki gościnności klasy drugiej LO i p. Małgorzaty Wróblewskiej, wychowawczyni. Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie posiłku i za zaproszenie. A za miesiąc kanapki, sałatki, koreczki i inne wykwintności przygotują nam połączone siły klas drugiej „be” Gimnazjum i trzeciej Liceum. Zapraszamy do galerii na fotorelację.

+

Tak listopadowo na naszej stronie w grudniu to już dano nie było. Mamy w końcu fotorelację z wyjazdu naszego Comenius Team do Fritzlar w Niemczech. Zapraszamy do galerii fotograficznej, na ostatni wpis listopadowy. Więcej informacji o naszych komeniusowych działaniach w zakładce „Comenius Team” w kat. SZKOŁA W ŚRODOWISKU.


9 grudnia 2013

Zapraszamy do wspólnej zabawy! Wybieramy „Zdjęcie listopada” spośród opublikowanych w naszej galerii w ubiegłym miesiącu. Głosujemy decydując się na jedną z dziesięciu pozycji przedstawionych w panelu do głosowania po prawej stronie witryny – mamy jeden głos dziennie!.


7 grudnia 2013

Fotorelacja z piątkowego wyjścia na przedstawienie „Dziadek do orzechów” do Opery Wrocławskiej jest już w galerii. Zapraszamy!


7 grudnia 2013


6 grudnia 2013

Po wizycie w szkole w godzinach południowych, św. Mikołaj, odwiedziwszy setki tysięcy grzecznych dzieci, zawitał wieczorem także do mieszkanek naszego internatu, gdzie rozdawał drobne upominki. Mamy to udokumentowane na fotografiach.


6 grudnia 2013

Dużą grupą wybraliśmy się dzisiaj do Maciejówki, by wspólnie przeżywać w niezwykłej atmosferze tego miejsca roraty o poranku. Mszę odprawił ks. Grzegorz Tabaka, piękne pieśni adwentowe zaśpiewał szkolny chór, a przy ołtarzu służyły nasze ministrantki. Jedna uwaga na marginesie – ks. Grzegorz pobłogosławił Basię Wyrzykowską, nową ministrantki, która nie mogła być obecna podczas obrzędu, który się odbył miesiąc temu. W darze przed ołtarz zanieśliśmy nasze adwentowe wyrzeczenia i przyrzeczenia. Zapraszamy do galerii.


5 grudnia 2013

Św. Mikołaj odwiedził grzeczne dzieci (i dorosłych) w naszej szkole jeden dzień wcześniej niż zazwyczaj, a to z powodu większej intensywności zleceń w tym sezonie (na przykład miał tego dnia odwiedzić naszą szkołę raz jeszcze, w internacie). Oczywiście przygotowani byliśmy na tę zmianę i błyskawicznie przysposobiliśmy się na przybycie Gościa. Były prezenty, życzenia a także występy przygotowane przez wszystkie klasy Gimnazjum i Liceum specjalnie dla św. Mikołaja. Generalnie – sama radość! Na koniec wszystkie klasy wykonały pamiątkowe zdjęcie z Gościem, czego ślady znajdziemy w naszej fotogalerii – zapraszamy!

PS. Spotkanie koordynowały Samorządy Uczniowskie, a o prezenty zatroszczyła się Rada Rodziców.


5 grudnia 2013

Jeśli Agnieszka Żurek czegoś w tym roku nie wygra, to będzie nieporozumienie. Właśnie dowiadujemy się, że Aga dostała się do finału zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty z przedmiotów ścisłych! Przypomnijmy o dwóch sprawach: (1) Agnieszka jest już w finale tego konkursu, z części humanistycznej i (2) jest już laureatką zDolnego w kategoriach język polski i historia z ubiegłego roku. W tym roku będzie także reprezentowała naszą szkołę w zespołach humanistycznym i ścisłym w Lidze Naukowej.
Kto jeszcze nie wie albo nie pamięta: inną finalistką zDolnego Ślązaka, z francuskiego, jest Emilia Janas.

+

Natalia Romek przeszła do drugiego etapu IV Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. II etap, podobnie jak pierwszy, będzie polegał na rozwiązaniu testu i odbędzie się od 7 do 31 stycznia. Gratulujemy!

Więcej o osiągnięciach naszych uczennic w OSIĄGNIĘCIA (kat. Ludzie) – zapraszamy!


4 grudnia 2013

Nowy projekt/mega projekt! Katalogujemy rękoma s. Elżbiety nasze zbiory biblioteczne. mamy już ponad 2000 tytułów, które w tym momencie udostępniamy na naszej stronie internetowej. Od dzisiaj mozna zaglądać do wirtualnego księgozbioru i sprawdzić, czy na półkach naszej biblioteki znajdziemy pożądaną lekturę. Na stałe wejście do katalogu znajdziemy na podstronie „W BIBLIOTECE” w kat. „Ludzie w szkole”, a tymczasowo pod banerkiem po prawej stronie witryny.

+

Kilka statystyk dot. czytelnictwa w listopadzie w zakładce „W BIBLIOTECE”. Licealistki trzymają poziom – w każdej klasie średnia przeczytanych książek na uczennicę wynosi ponad jedną książkę. W Gimnazjum średnia ta jest poniżej jednej książki na miesiąc, za wyjątkiem 2aG. Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami.


4 grudnia 2013

Zapraszamy do Internetowej Kroniki Szkoły (X) – tam prezentujemy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, których byliśmy uczestnikami w listopadzie, podane w skondensowanej słowno-obrazkowej formie.

+

Spójrzmy też w niedaleką przyszłość – najświeższy plan pracy pracy Gimnazjum i Liceum na grudzień, dostępny w TERMIANRZ (także u góry witryny) – zapraszamy!


3 grudnia 2013

Jeszcze ostatki listopadowe – dostajemy zdjęcia z „andrzejek” w klasie 1 Gimnazjum – dodajemy je do galerii do fotorelacji z zabawy gimnazjalnej.

Zdjęciem powyżej lekko się zachwialiśmy nastrój adwentowy 😉 – Chybocze więc ten nastrój, a my dodajemy coś dla równowagi

Zaproszenie od Sióstr dla abswolwentek naszej szkoły na czuwanie adwentowe, które odbędzie się 14 grudnia.


3 grudnia 2013

Znamy składy zespołów, które będą reprezentowały nasze Gimnazjum w Lidze Naukowej 2014. W wyniku testu kwalifikacyjnego najlepsze wyniki z matematyki uzyskały: Kasia Hołodnik (2aG), Aga Żurek (3G), Emilia Janas (3G) i Ola Mikos (3G), a z części humanistycznej: Kasia Hołodnik (2aG), Weronika Zielińska (2aG), Aga Żurek (3G) i Emilia Janas (3G). Gratulujemy!

+

Drugi etap szkolnego konkursu The Best Grammarian dla Gimnazjalistek zwyciężyły ex aequo Emilia Janas (3G) i Ewa Załupka (2aG). Ostatni etap jeszcze przed Świętami (test na słuchanie), a wyniki poznamy w styczniu.

+

P. Alicja Dubaj zaprasza do udziału w konkursach historycznych:

1. „Mój kawałek Europy” – fotografia lub rysunek w formacie A2 (42×59). Prace proszę składać u p. A. Dubaj do piątku 6.12.
2. Od „Solidarności” do Trzeciej Rzeczpospolitej – zgłoszenia do p. A. Dubaj do 20.12.

Szczegóły konkursów u p. Dubaj, w „śniadaniówce” lub na stronie internetowej http://www.kuratorium.wroclaw.pl/index.php?id_kat=7.
Zapraszamy!


2 grudnia 2013

Nieformalna grupa Foto_Aktywni prezentuje nowy projekt fotograficzny pt. „Kolory I – żółty, pomarańczowy i czerwony”. Zapraszamy na nasz fotoblog, aby obejrzeć prace – zestawy zdjęć elementów krajobrazu naszej szkoły o zadanych kolorach. Zachęcamy do logowania się do serwisu 500 px i dodawania naszych prac do ulubionych 🙂

To jest drugi projekt z serii, pierwszym były „Spódnice”. W tym tygodniu, we czwartek odbędzie się spotkanie grupy, podczas którego zostanie wymyślony temat na grudzień.

+

Rozpoczynamy plebiscyt „Zdjecie listopada”! Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Najpierw wybieramy fotografie kandydatki, potem będziemy (od soboty) na nie głosować. Szczegółowa procedura na wwwSU – zakładka w kat. EXTRA!


2 grudnia 2013

Drobne zmiany dotyczące godziny piątkowych rorat. Zbiórka na furcie będzie o 7:10, a sama msza o 7:25.

Zachęcamy do przygotowywania lampionów roratnich. Samorząd Gimanzjum ogłosił konkurs na najciekawszy lampion. Osoby chcące wziąć idział w konkursie proszone są o zaniesienie swojej, własnoręcznie wykonanej pracy do pokoiku samorządowego po roratach. Nagrodą jest prezent świąteczny – podarunek, który będzie można otworzyć dopiero przy świętecznym stole 🙂


2 grudnia 2013

W piątek na porannym apelu, w niespełna tydzień po powrocie z pierwszego wyjazdu do Niemiec w ramach projektu Comenius jego uczestniczki podzieliły się z uczennicami i nauczycielami wrażeniami z tego bardzo ciekawego wydarzenia. Kilka zdjęć w galerii – zapraszamy.


1 grudnia 2013

Niesamowita jest atmosfera w kościele św. Macieja o poranku. Przy zgaszonych światłach, a tylko w blasku lampionów i świeczek, uczestniczymy co roku w adwentowych roratach w „maciejówce”, dokąd udajemy się z naszej szkoły w małej procesji ze świecami. Na tej Mszy po prostu trzeba być – zapraszamy do wspólnego uczestnictwa. Spotykamy się, ze świecami, „na furcie” w nadchodzący piątek o 6:50. Zapraszamy nasze drogie uczennice, nauczycieli, rodziców, absolwentki oraz przyjaciół szkoły.


1 grudnia 2013

Adwentowy czas oczekiwania na Boże Narodzenie, który w liturgii Kościoła ma miejsce dzisiaj, nasza szkolna społeczność zainaugurowała nieco wcześniej, dzięki nauczycielom. W piątek ponad 20 osób wzięło udział w czuwaniu, które tym razem odbyło się nie w szkole, a na Ostrowie Tumskim, w domu zgromadzenia sióstr de Notre Dame. Spotkanie miało kilka odsłon – wprowadzeni w tajemnicę adwentu przez o. Stanisława Gurgula, przeora dominikanów we Wrocławiu, nauczyciele mieli czas na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Po Mszy można było skorzystać z okazji i zwiedzić podziemia klasztoru, w pięknie odrestaurowanymi fragmentami najstarszych murów Wrocławia. Na koniec odbyło się spotkanie przy cieście i kawie – o. Stanisław podzielił się z obecnymi wrażeniami i doświadczeniami dwudziestoletniej pracy na misjach, głównie w Afryce. Kolekcja zdjęć w naszej internetowej galerii – zapraszamy!