Zjednoczeni w różnorodności – takimi słowami moglibyśmy podsumować inaugurację roku szkolnego dla szkół katolickich archidiecezji wrocławskiej, która odbyła odbyła się 20 września 2022 w Henrykowie. Głównym organizatorem było Katolickie Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego, którego dyrektorem jest ks. major dr Krzysztof Deja. Placówka świętuje w tym roku jubileusz dwudziestolecia istnienia.

Chociaż nie wszystkie delegacje szkół katolickich pojawiły się na uroczystości, Liceum Urszulańskiego nie mogło zabraknąć. Nie straszna była droga przez las i błoto, by dotrzeć do uroczego Henrykowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pocztu sztandarowego – Amelia Pastor, Sara Rudyszyn, Maja Zielińska, Maria Jakubowska, Andrzej Frączek, Paweł Gąssowski i Marlena Grabowiecka. Ba miejscu Eucharystię sprawował ks. dr Mariusz Szypa – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Wrocławskiej , a głównym celebransem był ks. dr hab. Rafał Kowalski – rzecznik prasowy Kurii Wrocławskiej, który wygłosił homilię. Zwracając się do młodzieży nawiązał do Ewangelii podkreślając, jak ważne w osiągnieciu sukcesu w życiu jest słuchanie tych, którzy mają doświadczenie życiowe większe od nas – są bowiem jak trenerzy dla sportowców. Oprócz tego zadaniem wszystkich jest również słuchanie Słowa Bożego.

Po Mszy ksiądz dyrektor zaprosił wszystkich do jednej z zabytkowych sal budynku klasztornego, gdzie miał miejsce pokaz umiejętności klas ratowniczych oraz klas o profilu wojskowym. Lekki dreszczyk emocji zapewniła uczestnikom spotkania symulacja ataku terrorystycznego. Ta odrobina stresu uzmysłowiła wszystkim, jak ważne jest posiadanie umiejętności obronnych.