W sobotę (25.11.23) nasi uczniowie uczestniczyli wraz kilkuset młodymi ludźmi z archidiecezji na obchodach Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem „Radujcie się w nadziei”, które miało miejsce w hali AFW we Wrocławiu. Większość naszych uczniów biorących udział w spotkaniu od samego rana służyła w ekipie wolontariuszy. Bogaty program spotkania rozpoczął się o 9 rano, a zakończył wieczorem. W jego trakcie młodzież wzięła udział w wielu zajęciach integracyjnych – tańcach, zabawach, rozmowach,  formacyjnych – spotkaniach w grupach, świadectwach wiary (min. Basi Turek, ewangelizatorki, na co dzień poruszającej się na wózku inwalidzkim) oraz modlitewnych  – czuwaniu prowadzonym przez młodzież z Hallelujah, nabożeństwie ewangelizacyjnym oraz Mszy św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, koncelebrowanej przez bpa Jacka Kicińskiego CMF oraz wielu duszpasterzy młodzieży z różnych wspólnot. To był wspaniały dzień, miejmy nadzieję, że jeden z wielu, jakie są przed nami. (Zdjęcia Lidia Ciok i Paweł Gąsswoski)

Do udziału w spotkaniu zostaliśmy osobiście zaproszeni przez ks. Piotra Rozpędowskiego, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, który odwiedził naszą szkołę na poranny apelu. Przypominamy także o innej inicjatywie DDM – czterodniowym sylwestrze w Henrykowie – o której pisaliśmy kilka dni temu. Warto!