30 września 2015

W dniach 24 – 26 września odbyło się spotkanie Samorządów Liceów Szkół Urszulańskich w Rybniku. z naszej szkoły brały w nim udział Małgorzata Szewczyńska, Małgorzata Pawłów, Wiktoria Fiszer i Barbara Delijewska wraz z opiekunem s. Katarzyną Niemiec. Spotkały się samorządy z Poznania, Wrocławia i oczywiście z Rybnika. Gospodarze – uczniowie Liceum przyjęli nas z wielką serdecznością i gościnnością. Wszyscy uczestnicy byli przyjęci w domach u rodzin. Był to czas integracji, wzajemnego poznawania się i wymiany doświadczeń.

Padający deszcz nie zniechęcił nas aby w piątek przed południem wspólnie wędrować w góry na Czantorię Małą by rozmawiać, poznawać zwyczaje i tradycje innych szkół.
po południu mieliśmy już czas warsztatów dzielenia się doświadczeniami z pracy samorządów, tym co pozytywne ale i też tym nad czym pracujemy. Nie zabrakło też
wspólnego meczu i tańców integracyjnych. Mamy nadzieję, że spotkania będą odbywać się regularnie i będziemy mogli już wkrótce zaprosić młodzież na kolejne spotkanie do Wrocławia.


30 września 2015

750 lat temu zmarła księżna Anna Przemyślidówna, fundatorka klasztoru klarysek we Wrocławiu. 3/4 milenium później spotykamy się w kościele św. Jadwigi, aby uczcić pamięć tej niezwykłej osoby, w tym samym miejscu, w którym ona przechadzała się wieki temu. W poniedziałek wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa, Józefa Kupnego, w intencji o błogosławieństwo dla owoców pracy spadkobierców dzieła Anny oraz za mieszkańców Wrocławia. Mszę koncelebrowali ks. Arkadiusz Krziżok (proboszcz naszej parafii) oraz ks. Infułat prof. Józef Pater, który wygłosił homilię.


30 września 2015


29 września 2015

Podróże w czasie 2015. Już na początku roku, w drodze głosowania, zdecydowaliśmy, gdzie udamy się jesienią na zorganizowaną historyczną jednodniową wycieczkę. Pierwszym miejscem naszego postoju był Kórnik i piękny zamek z niezwykłymi eksponatami, o których opowiadał nam przewodnik. Potem pojechaliśmy do Poznania, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Powstania – Poznański Czerwiec 1956. W muzeum pracownicy placówki zaopiekowawszy się nami wprowadzili nas w wydarzenia tego pierwszego zrywu narodu polskiego przeciwko ZSRR w powojennej hisorii. Następnie udaliśmy się do Rynku, gdzie po zobaczeniu najważniejszych zabytków można było posilić się i zakupić pamiątki. Wyjazd zorganizowała s. Agata Stężowska.


29 września 2015

Pierwszy etap konkursu „Jestem Europejczykiem. Rola parlamentu Europejskiego w moim życiu” już za nami. Autorkami najlepszego scenariusza filmu dokumentalnego w naszej szkole okazały się: Ola Majewska, Natalia Mielniczek, Julianna Walczak i Gosia Szewczyńska. Trzymamy kciuki za dziewczyny. Mamy nadzieję, że uda im się powtórzyć sukces Wiktorii Tyczyńskiej i wyjechać na wycieczkę do Brukseli. Koordynatorką konkursu jest p. Alicja Dubaj.


29 września 2015

W piątek na kąpielisku Morskie Oko w ramach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego odbyły się Finały Mistrzostw Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Wrocławskich. Po kilkuletniej przerwie uczennice naszego Gimnazjum pod opieką p. Ewy Herman wzięły udział w tych zawodach. Dziewczynom należą się ogromne podziękowanie za godne reprezentowanie barw szkoły oraz za ogromną wolę walki na trasie biegu. W grupie 23 gimnazjów zajęły bardzo dobre 12 miejsce. W przeciwieństwie do
innych szkół nasza reprezentacja złożona była głownie z uczennic klas pierwszych oraz trzech uczennic klasy 2. Daje to duże nadzieje na walkę o lepsze miejsce w przyszłym roku. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla walecznych Urszulanek :)!

Drużyna Gmn OSU:

1CHMIELEWSKA KATARZYNA – IGC
2FANKOWSKA ZOFIA – IGC
3GŁOWACKA MARIA – IGC
4HOJKA NATALIA – IGC
5JAKUBEK ANNA – IGA
6PILAT DOMINIKA – IIG
7PYDO ALEKSANDRA – IGB
8RAKOCZY KATARZYNA – IIG
9TABAKA IZABELA – IGC
10TORZEWSKA MARTA – IIG
11WACH WERONIKA – IGC
12WITAN ALICJA – IGC
13ZAKRZEWSKA ALEKSANDRA – IGB


28 września 2015

Obchodzimy 750. Rocznicę śmierci księżnej Anny Przemyślidówny, fundatorki klasztoru klarysek przy pl. Nankiera, której śmiertelne szczątki spoczywają w naszym Mauzoleum Piastów Śląskich.
W związku z tym zapraszamy na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem JE Arcybiskupa wrocławskiego, ks. Józefa Kupnego, która odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 w naszym kościele szkolnym, pw. św. Jadwigi.


28 września 2015

Pierwsza nasza audycja w Radio Rodzina w III sezonie! Serdecznie zapraszamy do odsłuchania bardzo ciekawych materiałów, przygotowanych przez naszą młodzież. Tytuł dzisiejszego programu to „W moim śnie…”. Podczas będziemy zajmować się problematyka snu. Gościć w studiu będziemy dra Tytusa Gałkę, psychiatrę klinicznego, który będzie nam pomagał wyjaśniać takie skomplikowane zagadnienia, jak czym jest sen, skąd się bierze sen, jakie są jego fazy. Z sondy dowiemy się, jak dużo czasu na sen poświęca przeciętny (nasz) gimnazjalista, a także porozmawiamy o o fizjologicznym znaczeniu snu i jego niedoborach oraz konsekwencjach z tego wynikających (także o zaburzeniach snu). Audycję poprowadzą Dagmara Dziwiak, Marysia Sławuska (3G), Przemek Świderski (2LO) oraz ich opiekunka, p. Anna Tracz-Molasy.

Naszej audycji odsłuchamy na stronie Radia Rodzina lub przy tradycyjnych radioodbiornikach – 92,0 fm. Zapraszamy o 21:30!


28 września 2015

Klasa 3 gimnazjum zwyciężyła w X Edycji Ligi Klas w ubiegłym roku szkolnym, a jako nagrodę otrzymała od Siostry Dyrektor wolne na zorganizowanie wycieczki. Dziewczyny wraz z wychowawczynią, p. Anną Molasy, wybrały wyjazd do Warszawy, gdzie udały się w ubiegłym tygodniu. W bogatym programie wycieczki zawarto, między innymi: Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Sejm RP, spacer po Starówce, po Łazienkach i inne. Wycieczkowiczom towarzyszyła p. Monika Książaczak.


26 września 2015

Słoneczny czwartek w parku złotnickim. Pierwszoklasisci z gimnazjum wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w emocjonujących grach i zabawach na świeżym powietrzu.


26 września 2015

Zapraszamy do zapoznania się z wymaganiami naszych nauczycieli dotyczącymi zdobywania ocen z poszczególnych przedmiotów. Nowe Przedmiotowe Systemy Oceniania dostępne są w DOKUMENTY (kat. sekretariat+)


25 września 2015

Licealiści spędzili swój dzień integracyjny w jednej z wrocławskich kręgielni. Młodzieży towarzyszyły p. Dorota Kuźniewska, wychowawczyni klasy, i p. Joanna Kwiatkowska.


24 września 2015

Dolnośląski Festiwal Nauk. Wyjście do muzeum Anatomii i Antropologii w Collegium Anatomicum z grupą osób z II LO i III LO (kurs rozszerzonej biologii), pod opieką s. Moniki Tomaszewskiej i p. Jadwigi Leszczyńskiej-Kazuro.


24 września 2015

Anonse administracyjne:
Do pobrania deklaracja korzystania z obiadów w stołówce w miesiącu październiku. Do pobrania (klikamy na grafikę powyżej), wypełniamy i ostrzymy apetyty.

+

Dajemy pracę! Od 1 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Urszulańskich (liceum i gimnazjum) jest możliwość zatrudnienia na stanowisku nauczyciela informatyki w wymiarze 8 godzin tygodniowo.
Zainteresowani mogą się kontaktować pisząc na adres: dyrektor.urszulanki@gmail.com


23 września 2015

Kilkanaście osób pojawiło się na śniadaniówce w kościele, aby zainaugurować środowe „dziesiątki” różańca. Od dzisiaj do końca czerwca będziemy spotykać się na kilka minut tygodniowo, aby modlić się w intencji próśb, które będzie można składać do niebieskiej skrzyneczki od następnego tygodnia.


22 września 2015

Mieliśmy dzisiaj okazję gościć p. dr Zdzisława Wróblewskiego z Wydziału Biotechnologii UWr z wykładem „A CELOWNIKU NKM (NOWOTWOROWE KOMÓRKI MACIERZYSTE)”, w którym prelegent poruszył tematy budowy przeciwciał, otrzymywania przeciwciał monoklonalnych i ich zastosowania w medycynie, a szczególnie w onkologii. W wykładzie wzięli udział uczniowie LO i 3G. Spotkanie zorganizowała s. Monika Tomaszewska.


22 września 2015

Pogaduchy w dobrym tonie.
„W moim śnie…” Fascynująco i tajemniczo rozpoczynamy III sezon autorskich audycji w Radio Rodzina! Za tydzień, w poniedziałek o 21:30, zaprosimy drogich radiosłuchaczy na program przygotowany przez naszych młodych redaktorów pod opieką p. Anny Tracz-Molasy. Prace już trwają. Wkrótce więcej info!

Dotychczasowe audycje w Radio Rodzina odnajdziemy w zakładce RADIOWCY! (w kat. Ludzie w szkole). Zapraszamy do posłuchania!


21 września 2015

Wyłoniono skład Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, już wspominaliśmy o jej pierwszym spotkaniu w ubiegłym tygodniu. Dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z członkami SU – ich profile znajdziemy na stronie internetowej samorządu. Zapraszamy!


21 września 2015

W tygodniu poprzedzającym pierwszy dzień października, jako prawdziwa avant-garde, ruszamy z naszym tradycyjną cotygodniową „dziesiątką różańca”. W tym roku spotykamy się w środy, na śniadaniówce (10:35) w kościele. Spotkania prowadzi Sekcja Modlitewna SU, której w tym roku liderką jest Marta Obiegło (3G). Zapraszamy więc już w najbliższą środę!


19 września 2015

Tegoroczne maturzystki, wsparte kilkoma młodszymi licealistkami, udały się wraz z s. Katarzyną Starek na XV Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa św. Jana Pawła II ,,Wolność urzeczywistnia się przez miłość, to znaczy przez dar z siebie”. W programie dnia były wykłady, świadectwa, Msza w Kaplicy Matki Bożej, pod przewodnictwem ks. bpa Marka Mendyka, asystenta Rady Szkół Katolickich, oraz nabożeństwo drogi krzyżowej.


18 września 2015

Tak się pięknie złożyło, że obchodziliśmy dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Stąd podczas porannego apelu gościliśmy w szkole o. Tomasza Samulnika OP, który poświęcił przybory szkole, zeszyty i podręczniki. Na nowy dobry rok.


17 września 2015

Samorząd Uczniowski Gimnazjum spotkał się po raz pierwszy w nowym składzie w środowe popołudnie. Po krótkim zapoznaniu się, od razu zabrano się do pracy. Pierwsze zadania samorządu to projekt „Poznajmy się”, Dzień Wspólnoty (29.09) i Dzień Edukacji Narodowej (14.10). Opiekunem SU jest p. Piotr Sołodyna.


16 września 2015

Z inicjatywy męskiej frakcji pokoju nauczycielskiego odbyło się dzisiaj w szkole przy pl. Nankiera spotkanie bez precedensu – „Męskie sprawy, czyli jak przeżyć” 🙂 Podczas godzinnej sesji gimnazjaliści odkrywali tajniki złożonego życia w do niedawna żeńskiej szkole, zapoznawali się z zasadami bezpieczeństwa (i higieny) oraz prawidłami koegzystencji z zawsze uroczymi, lecz wymagającymi urszulankami. Co do ostatniego – wydatną pomocą okazały się wskazówki przekazane przez członkinie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, które jeszcze w ubiegłym roku, na gorąco, spisywały swego rodzaju „program naprawczy” dla chłopaków 🙂 Dzisiejsze spotkanie poprowadzili p. Piotr Sołodyna i p. Tomasz Herman.


16 września 2015

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjścia do Opery Wrocławskiej na spektakl „NAPÓJ MIŁOSNY” Gaetano Donizettiego. W tradycji naszej szkoły na operowe wieczory wychodziliśmy grupami w liczbie ponad stu osób: uczniów, rodzeństwo, rodziców, nauczycieli, znajomych i przyjaciół. Jesteśmy przekonani, że ten sezon nie będzie inny.

„NAPÓJ MIŁOSNY” – 7 października – godz. 17:00 – TYLKO 30 złotych – zapisy u p. Anny Tracz-Molasy. Zapraszamy!


15 września 2015

Kl. 2G już drugi rok uczestniczy w projekcie historycznym – „70 lat później. Od obcego miasta do Europejskiej Stolicy Kultury”. Tym razem w budynku Impartu gimnazjaliści mogli dowiedzieć się, co wydarzyło się we Wrocławiu w czasie powodzi stulecia w 1997 r. Przygotowywali też grę miejską, która zostanie przeprowadzona dla szkół gimnazjalnych w październiku.


15 września 2015

Literacko rok szkolny 2015/2016 rozpoczął się narodowym czytaniem „Lalki” B. Prusa. W ramach projektu, któremu patronowała prezydencka para, we Wrocławiu 4 września miały miejsce różne wydarzenia. W jednym z nich uczestniczyły uczennice z kl. 3LO, realizujące z języka polskiego materiał poziomu rozszerzonego. Wraz z p. Joanną Dobiech Gosią Lempart i Gosią Szewczyńska oglądały w byłej Wytwórni Filmów Dokumentalnych wystawę oryginalnych strojów wykorzystanych podczas ekranizacji „Lalki”z 1968r.


14 września 2015

Raz jeszcze pozwolimy sobie zaprosić naszych drogich uczniów, rodzeństwo, rodziców, a także przyjaciół szkoły na ekscytującą Podróż W Czasie. 26 września odbędzie się historyczna wycieczka do Poznania i Kórnika. Rekomendujemy zamek i ogrody w Kórniku oraz zwiedzenie Poznania, gdzie, oprócza planowanych muzeów, będzie można zobaczyć rynek z pięknym ratuszem. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu to tylko 40 zł. Zgłoszenia można kierować do s. Agaty Stężowskiej lub na adres info.urszulanki@edu.pl.


14 września 2015

Ciągle się rozwijać, mogłoby stanowić motto naszej szkoły, bo kto obserwuje nasze ostatnie poczynania z pewnością zauważa, jak szybko się zmieniamy na lepsze. Weźmy choćby aspekt estetyczny – w tej chwili budynek przy Nankiera jest polem kilku mniejszych lub większych remontów lub rekonstrukcji. Najbardziej spektakularna zmiana to remont elewacji zachodniej od strony Zaułka Ossolińskich. Ten ogromny wysiłek (finansowy) sióstr urszulanek w dużej mierze został wsparty przez Gminę Wrocław. W ubiegłym tygodniu odsłonięto 1/3 ściany – efekt jest imponujący. Zapraszamy do ogrodu barokowego przy Maciejówce, bo stamtąd widok jest najlepszy!


12 września 2015

Piątkowy apel poranny został zaprezentowany przez klasę trzecią liceum. Zebrani w auli gimnazjaliści i licealiści mieli okazję zapoznać się z postaciami z powieści „Lalka” Bolesława Prusa, a w szczególności z kobietami tam występującymi. Apel został przygotowany pod kierownictwem p. Joanny Dobiech.


11 września 2015

Ostatni akord naszej prezentacji zdjęć grupowych wykonanych pierwszego wrzesnia. Przedstawiamy naszych najmłodszych licealistów wraz z ich wychowawczynią, p. Dorotą Kuźniewską. Zapraszamy do zakładki LICEALIŚCI.


10 września 2015

Po raz drugi szkoły katolickie Wrocławia oraz Henrykowa zainaugurowały wspólnie nowy rok szkolny podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Na Eucharystii w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. B. Prusa zgromadzili się nauczyciele i uczniowie, którzy wypraszali łaski dla naszych szkół na najbliższy rok nauki. Nasze Gimnazjum i Liceum stawiły się w imponującej liczbie, praktycznie zajmując niemal połowę miejsc w świątyni. Warto odnotować, że pierwsze czytanie czytała Ola Kostańska (2LO), w służbie liturgicznej reprezentowali nas Kuba Miłuch (2G) i Mateusz Mikszta (2LO), a piękna majestatycznego kościoła dopełniły nasze dwa poczty sztandarowe.
Po Mszy zostaliśmy zaproszeni na dziedziniec Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego, gdzie poczęstowano nas napojami, bigosem i kaszanką : Oraz zaproszono do tańca!


9 września 2015

Zdjęciem klasy pierwszej „ce” kończymy prezentację naszych uroczych gimnazjalistów. Wychowawczynią klasy jest s. Klara Pyza. Zapraszamy do zakładki GIMNAZJALIŚCI.


9 września 2015

W celu uporządkowania sposobu organizacji obiadów w naszej szkolnej stołówce, pokuszono się o stworzenie pewnego rodzaju regulaminu zamawiania obiadów oraz deklaracji
korzystania z obiadów w stołówce. Osoby zainteresowane odsyłamy do dokumentu – do sciągnięcia po uprzednim kliknięciu na grafikę powyżej lub z prawej strony witryny. Życzymy smacznego!


8 września 2015

Na zdjęciu widzimy klasę 1b gimnazjum i ich wychowawczynię, s. Monikę Tomaszewską. Kto jest kim? Zapraszamy do zakładki GIMNAZJALIŚCI.


8 września 2015

Zapoznajmy się z godzinami pracy osobami odpowiedzialnymi za nasz komfort psychiczny (psycholog, p. Katarzyna Snarska) i zdrowie cielesne (pielęgniarka, p. Ewa Czekańska). W zakładce „Na pomoc” (kat. Ludzie w szkole) znajdziemy także formularze mailowe, jeśli chcielibyśmy się z psychologiem lub pielęgniarką skontaktować. Zapraszamy!


7 września 2015

Nie mamy jeszcze opisanego zdjęcia klasy pierwszej LO, przechodzimy więc do prezentacji najmłodszych uczniów naszej szkoły. Przed Państwem klasa 1a gimnazjum wraz z wychowawczynią, s. Agatą Stężowską. Zapraszamy do zakładki GIMNAZJALIŚCI.


7 września 2015

W ostatni piątek odbył się apel rekrutacyjny do Samorządu Uczniowskiego. Na początku Przewodniczące SU Gmn i LO, Dagmara Dziwak (3G) i Gosia Pawłów (2LO) zachęciły społeczność uczniowską do angażowania się w życie szkolne, poprzez (min) uczestnictwo w wolontariatach, nowej Grupie Charytatywnej „Serce”, Grupie Modlitewnej MER i Jutrzenki. Następnie Dagmara wraz z Marysią Sławuską (3G) i Martą Obiegło (3G) przedstawiły prezentację na temat Rady SU, na temat imprez przygotowywanych przez młodych ludzi oraz zasad formowania Rady SU.

Terminy rekrutacji dostępne na stronie SU Gmn.
Formularz kadydatów do SU – pobierz.


5 września 2015

Dynamiczna grupa pełnych energii młodych ludzi – przedstawiamy klasę drugą gimnazjum wraz z wychowawczynią, p. Joanną Dobiech i drugim wychowawcą, p. Tomaszem Hermanem. Zapraszamy do zakładki GIMNAZJALIŚCI (Ludzie w szkole).


5 września 2015

Siostra Zuzanna Filipczak, dyrektor Gimnazjum i Liceum, ogłasza dni wolne od nauki w roku szkolnym 2015/2016. Sprawdź, kiedy możesz się odprężyć i zaplanować czas z rodziną lub przyjaciółmi!


4 września 2015

Dzisiaj prezentujemy naszym drogim internautom świeżo upieczonych drugoklasistów naszego liceum wraz ze swoją wychowawczynią – s. Katarzyną Niemiec. Zapraszamy do zakładki LICEALIŚCI (Ludzie w szkole).


4 września 2015

Mając zabytek najwyższej klasy w sercu tak pięknego miasta jakim jest Wrocław jako budynek instytucji tak prozaicznej jak szkoła, automatycznie nabywa się pewnego rodzaju stanu – bycia zanurzonym w historii oraz zobowiązania – zgłębiania jej treści i ducha. W tym roku obchodzimy 750-lecie śmierci księżnej Anny Przemyślidówny, której śmiertelne szczątki spoczywają w naszym Mauzoleum Piastów Śląskich. To dzięki niej do Wrocławia trafiły klaryski, którym ufundowała klasztor, a w którym od 1811 roku swoje dzieła prowadzą siostry urszulanki.

W związku z tym jubileuszem siostry urszulanki we Wrocławiu zapraszają nas do wzięcia udziału w sesji popularno-naukowej „Spotkanie z dziedzictwem Księżnej Anny Przemyślidówny w 750-lecie śmierci”, które będzie miało miejsce 21 września o godzinie 17.00.


3 września 2015

Trzecioklasistki w gimnazjum mają przed sobą bardzo trudny czas nauki. W przeciwństwie do matury, egzamin gimnazjalny wymaga od ucznia znajomości wszystkiego ze wszystkich przedmiotów. Sympatyzujemy z Wami i Waszą wychowawczynią, p. Anną Tracz-Molasy, która będzie musiała dzielić z Wami ciężki los! Zapraszamy do zakładki GIMNAZJALIŚCI (w kat. Ludzie w szkole).
Jutro zaglądamy do drugiej klasy liecum.


3 września 2015

Serdecznie zapraszam 26 września (sobota) na jednodniowy wyjazd do zamku rycerskiego w Kórniku oraz do Poznania. W Poznaniu w planie jest przewidziane zwiedzanie Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 oraz Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii „Poznań”. Koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Wpłata pieniędzy do 14 września. Liczba miejsc jest ograniczona.

s. Agata Stężowska


3 września 2015

Spotkania poranne, przedlekcyjne, popularnie zwane apelami, gromadzą w jednym miejscu kilkadziesiąt osób więcej niż dotychczas. Nabrzmiały tłum rozciąga się na cały korytarz, od „śniadaniówki” do toalety chłopaków. Dlatego też postanowiono, iż modlitwa, komunikaty władz szkolnych, ogłoszenia nauczycieli oraz młodych będą wspomagane mikrofonem i głośnikiem. Przypominamy: dzień pracy w szkole rozpoczynamy apelem na korytarzu szkolnym o 7:50, a w piątek o 7:45, w auli szkolnej.


2 września 2015

Wrzesień będzie obfitował w wydarzenia, to już wiemy. Wystarczy spojrzeć na świeży plan pracy, który prezentujemy w TERMINARZ, u góry strony. Zapraszamy!


2 września 2015

Rozpoczynamy publikację ośmioodcinkowej serii fotografii grupowych naszych klas od najbardziej doświadczonych przez czas uczennic. Przedstawiamy przyszłoroczne maturzystki wraz z wychowawczynią, s. Katarzyną. Zapraszamy do zakładki LICEALIŚCI (w kat. Ludzie w szkole).
Jutro zapoznamy się z trzecią klasą gimnazjum.


2 września 2015

Ważne dokumenty dla rodziców klas pierwszych gimnazjum dotyczące podręczników szkolnych. Prosimy pobrać i zapoznać się z:

* regulaminem korzystania z podręczników dla kl. I GIM
* umową użyczenia podręczników dla kl. I GIM

Obydwa dokumenty opublikowaliśmy także w zakładce DOKUMENTY (kat. „Sekretariat+”)


1 września 2015

8:10 – 10:30. Wspólne wyjście do kościoła uniwersyteckiego, Msza celebrowana przez ks. Arkadiusza Krżiżoka, hymn szkoły, przejście do auli szkolnej, 102 nowych uczniów, 7 nowych nauczycieli, powitanie uczniów, nauczycieli i rodziców przez Przewodniczące Samorządów Uczniowskich, powitania przez Siostrę Przełożoną i Siostrę Dyrektor, przedstawienie nowych klas pierwszych gimnazjum i liceum, zdjęcia pamiątkowe w wirydarzach szkolnych i spotkania z wychowawcami. Nowy rok szkolny 2015/2016 oficjalnie rozpoczęty!


1 września 2015

Zapraszamy do zakładki PLAN LEKCJI (kat. Ludzie w szkole), gdzie jest możliwość zapoznania się z harmonogramem tygodniowych zajęć naszych uczniów.


1 września 2015

W piątek o 16:30 odbędzie się w auli szkolnej spotkanie wychowawców z rodzicami gimnazjalistów i licealistów. Po nim rodzice spotkają się z wychowawcami w klasach. Serdecznie zapraszamy!
Tego samego dnia, o godz. 18:00, będzie miało miejsce pierwsze spotkanie nowo uformowanej Rady Rodziców.