15 października uczestniczyliśmy z spotkaniu 50 szkół urszulańskich z całego świata. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się z kim zostaliśmy „związani” na cały rok, aby wspólnie wykonać projekt. Tym kimś są nimi uczniowie szkół spod naku „serviam” z czterech kontynentów: Ursuline High School Wimbledon z Wielkiej Brytanii, College Sainte Ursule z Senegalu, Academy of Mount St. Ursula z USA i Academia Merici z Wenezueli.

W ostatnią środę odbyło się pierwsze spotkanie robocze, w którym naszą szkołę reprezentowali Paweł Skrzypczyński (3e Liceum) i Łukasz Magierowski (3a Liceum). Pierwszą część sesji zdominowały gry integracyjne, podczas których młodzi ludzie, pomimo  dzielących ich tysięcy kilometrów, starali się zintegrować. Co ciekawe i ważne, tę część poprowadzili właśnie Paweł i Łukasz, którzy zaproponowali swoim nowym przyjaciołom quizy online.

Najbliższy przedświąteczny czas poświęcimy na burzę mózgów – zastanowimy się wspólnie, ze wszystkimi szkołami, jaki projekt podejmiemy od stycznia, jakie będą formy jego realizacji i jakie rezultaty będziemy chcieli uzyskać. Koordynatorem działań (naszej) grupy 10. projektu Ursuline Global Education oraz opiekunem naszych uczniów jest p. Piotr Sołodyna.